anavki
05.09.13,08:30
Chcela by som si založiť živnosť na účtovníctvo.
Jednoduché účtovníctvo ovládam, robila som aj trochu mzdy a personalistiku ale len v malom rozsahu - všetko bolo pred 9 rokmi. Chcem sa opýtať či je lepšie sa orientovať len na mzdy alebo len na účtovníctvo, alebo to spojiť mzdy plus účtovníctvo. Aká je prosím náročnosť miezd a aká účtovníctva - či je to teda porovnateľné, že napríklad je jednoduchšie robiť len jedno z tých dvoch? Alebo si urobiť kurz na podvojné účtovníctvo - ale to je asi náročnejšie.
Ďakujem.
veronikasad
05.09.13,07:04
Ak sa chceš venovať JU, bez znalosti miezd a personalistiky sa ako živnostník -účtovník neuplatníš, pretože väčšina živnostníkov zamestnáva aspoň dohodárov ...
anavki
05.09.13,07:12
Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. A prosím pracovať len so mzdami a personalistikou bez účtovníctva má uplatnenie na trhu?
veronikasad
05.09.13,07:17
Záleží od lokality, občas sa takáto možnosť naskytne, ale to je väčšinou u právnických osôb s podvojným účtovníctvom, ktoré spracováva iná firma.
Leske
05.09.13,07:20
Síce sú to tri druhy účtovníctva, JU, PU a mzdy a personalistika...
Myslím si, že dobré by bolo, keby si ovládala aj mzdy... niektoré firmy alebo SZČO majú aj zamestnancov alebo popr. dohodárov a tým treba vystaviť pracovnoprávne zmluvy a robiť im mzdy....
Mzdy a personalistika je niečo iné ako jednoduché účtovníctvo.... nedá sa to porovnať... Keď chcem sa venovať účtovníctvu, tak by som mala ovládať všetky operácie a učiť sa stále niečo nové...
Ked chceš robiť PU, tak treba mať v tom istotu, že to naozaj ovládaš... lebo je to náročná operácia a treba vedieť správne účtovať nielen synteticky ale aj analiticky....a keď nie, tak radšej nehrn do toho alebo daj sa zaškoliť....
Ty ako živnostníčka najlepšie sa uplatníš, keď máš prax v jednoduchom, či podvojnom účtovníctve a plus k tomu mzdy a personalistika... :)
kremienok76
05.09.13,07:23
myslím si, že toto ide ruka v ruke MaP aj JU alebo PU... a dá sa robiť aj mzdy samostatne, ale je to tak ako píše veronikasad, a to by si teda musela by si chytiť nejakú "väčšiu rybu"
anavki
05.09.13,07:48
Ďakujem, teda vychádza mi z toho, že sa orientovať na JU, ktoré ovládam a k tomu PaM .... ? A neviete mi prosím poradiť nejaké dobré firmy, ktoré ponúkajú odborné kurzy. Robila som JU a v malom rozsahu základné PaM všetko pred 9 rokmi a doteraz som bola doma s dcérkou, ale už by som chcela zase začať ale potrebujem všetko poriadne obnoviť v mojej hlave :-) Prosím napíšte mi ak viete nejaké dobré firmy na školenia a kurzy. Vďaka
Leske
05.09.13,07:50
anavki
05.09.13,08:19
Aha, vďaka, nevedela som, že je to prepojené, myslela som, že dostanem v tejto debate aj iné návrhy .... :-)