S.Skrabakova
16.03.06,16:15
Ahojte!
Včera mi prišiel od ŠÚ Dotazník pre registráciu organizácie. To sa pravdepodobne musí doplniť a odoslať im ho, že? Chcem sa len presvedčiť!
skpeter
16.03.06,15:28
Pokial mi taka posta nepride doporucene, tak to zahadzujem do kosa. v opacnom pripade sa nezbavis statistickych vykazov. a vedia byt velmi otravni ti ludia zo statistickych uradov. ma niekto lepsi trik?
S.Skrabakova
16.03.06,15:32
Pokial mi taka posta nepride doporucene, tak to zahadzujem do kosa. v opacnom pripade sa nezbavis statistickych vykazov. a vedia byt velmi otravni ti ludia zo statistickych uradov. ma niekto lepsi trik?

Takže sa mám na to vykašlať???
Marianna01
16.03.06,15:50
Takže sa mám na to vykašlať???

Ja som tiež dostala rovnaký výkaz, vyplnila som ho a je kľud
To, že sú otravní, je svätá pravda, ale keď si lepšie prečítaš tlačivo, ktoré si obdržala (resp. súbor tlačív :eek:), tak je tam taká malinká poznámka, z akého dôvodu by si im to tlačivo mala vyplniť a poslať. Ono to totiž vyplýva zo zákona. Netrvá to pol dňa, tak radšej im to pošlem a nikto mi nemôže nič vyčítať.
Nedávno som napríklad dostala tlačivá zo ŠÚ, nejaké výkazy vo verejnej doprave - kde, odkiaľ, kam som viezla cestujúcich, koľkých spolu, denne - hrúza, keď to niekto fakt musí vypĺňať. Ja som im ho poslala naspäť s tým, že ja s dopravou nemám absolútne nič spoločné - ani na výpise z OR nemám takúto činnosť. Kde si ma našli?:cool:

A zas si spomínam, dakedy v r. 1995-6 mi došli takéto tlačivá a tam o.i. chceli, aby som im vypočítala, koľko kilogramov benzínu som spotrebovala vo firemnom MV. Dobre som sa zasmiala a poslala som im to bez toho. Do týždňa to bolo späť aj s výhražným listom, že keď to nedovypĺňam, aké zákony som porušila a čo všetko mi hrozí. Boli nepríjemní v liste, ale keď som tam volala, že ja predsa nepoznám hustotu benzínu, aby som to prerátala, tak mi panička veľmi ochotne poradila, čo a ako.
Takže ja doporučujem neťahať sa s nimi zbytočne za prsty.
S.Skrabakova
16.03.06,15:54
No tak to je super! Keď im to nepošlem bude zle a keď im to pošlem, tak ma budú stále otravovať s takýmito vecami?! Tak ja neviem...
magdalenaa
16.03.06,16:22
Ja Ti poviem, ja vyplnam vykazy o doprave kazdy mesiac. Lezie mi to poriadne na nervy. A oni to musia mať presne v urceny den. Ak náhodou zabudnem, hned mi volaju. Takze je to moja kazdomesačná rutina.
mysimis
16.03.06,17:10
Áno sú naozaj takí drzí, že sa dožadujú, vyvolávajú a keď ich človek nevybaví, teda nevyplní ich tlačivá hneď sa vyhrážajú pokutami. Takže to robím aj ja, či sa mi to páči alebo nie.
S.Skrabakova
16.03.06,18:52
No fajn. takze budem nutena to asi vypisat a odoslat :-( To je strasne!!! Ale ako som pochopila, je jedno ci to poslem alebo nie, pretoze mi vzdy budu za patami... Tak sa mam na co tesit...
mizi
13.07.10,05:36
Zdravím, práve mi prišiel tiež formulár. Jasné, že nie doporučene. Pozerám ten zákon §18 o povinnosti poskytnúť údaje ŠÚ, ale nikde nevidím, ako som sa dostal do zoznamu spravodajských jednotiek, ktoré sú zaradené do štatistického zisťovania.

Otázka: Pokiaľ mi doporučene nepríde oznámenie o zaradení do zoznamu spravodajských jednotiek, nie som povinný na formuláre a výzvy odpovedať?
miso2201
15.07.10,22:07
ja som to na jednej firme hodil do kosa pred 4 rokmi - zatial nic, na dalsej som to hodil do kosa pred 2 rokmi - zatial nic... na novej som to hodil do kosa minuly tyzden, zatial nic.

neposlali do doporucene, takze co sa mna tyka - mne to neprislo, ked mi chce dat niekto pokutu, nech preukaze ze mi bolo cokolvek dorucene...

a ostatnym radim to iste, inak dopadnete ako ti kolegovia tu ktori kazdy mesiac vyplnaju blbosti.