peterkristin
05.09.13,10:44
Mám izbovú anténu vivanco a set top box. Automatickým ladením naladím stv 1, stv2, wau, doma, foor a viaceré Rakúske stanice. No markízu jojku a joj+ nechytám. Pred tým som ich chytal. Prosím o radu.
754 MHz nefunguje.
Excise Duty
05.09.13,09:15
Asi to chce vonkajšiu anténu a vertikálnu polarizáciu antény. A pokiaľ ide o tie "nemecké" stanice, mal si na mysli nemecky hovoriace stanice, teda rakúske. Ani sám pánboh nemôže v Šamoríne chytiť nemecké stanice, je to predsa len poriadne ďaleko.
erik555
05.09.13,09:22
a manualne 754 MHz z BA-Kamzik?
peterkristin
05.09.13,13:26
754 MHz manualne nejde markiza a ani jojka
misoft
05.09.13,15:08
http://dvbt.towercom.sk/pokrytie.php
Je to MUX2 z Kamzíka 56 kanál -- 754MHz azimut (natočenie antény) 318°, prípadne skús iný vysielač - Nové Mesto nad Váhom taktiež 56 kanál, azimut 16°.
peterkristin
06.09.13,07:31
Podarilo sa ale stráca sa mi signál asi to bude tou izbovou antenou,raz to ide raz nie ale viac nie. Len nechápem že predtým to fungovalo 100%. Ak má ešte niekto radu (okrem montáže vonkajšej antény, čo chápem len som sa chcel tomu vyhnúť nakoľko tento televízor mám iba ako núdzové riešenie).
misoft
06.09.13,15:26
"Izbová" anténa je slabá (predsa len - prekážky sú aj steny) - lepšia je vonkajšia.
Excise Duty
07.09.13,06:21
Nad čím mudruješ, veď ani také podstatné veci si neuviedol, či máš aktívnu alebo pasívnu izbovú anténu, aký typ dvbt príjmača máš, či máš priamy výhľad na vysielač. Stačí, ak niekde v najbližšom okolí momentálne postavili niečo, čo tam nebolo, napr, žeriav a pod. a už je problém. Ak máš aktívnu anténu, možno má príliš veľký zisk a vstup príjmača sa zahlcuje. Skús to bez tej antény, len s kúskom kábla. Medzi Šamorínom a Kamzíkom nemáš nijaké terénne prekážky, môžu však byť lokálne, ktoré negatívne ovplyvňujú homogenitu signálu.
kukučka
07.09.13,06:54
Zaujímalo by ma, kto tu rozdáva mínusky za užitočné rady?
peterkristin
07.09.13,08:39
ten kto nebol s nimi spokojný
peterkristin
07.09.13,09:12
Anténa vivanco TVA 301,dvbt Sencor SDB 1014T, nič na okolí nepostavili a ani nestavajú, pred tým som mal dobrý príjem teraz je to problematické ale iba s kanálom 56 - 754 MHz. Neskôr to skúsim s kúskom kábla.
Excise Duty
08.09.13,12:04
Výrobcom udávaný zisk 40 dB tejto antény je veľmi vysoký, aj keď celkom určite prehnaný z reklamných dôvodov. Problém je možno aj v tom, že uvedená anténa má vlastné napájanie a aj z dvbt prijímača možno po anténnom kábli privádzať do aktívnej antény napájacie napätie. Môžeš tak mať v anténe pripojené paralelne dve napájacie napätia, čo môže spôsobovať tvoj problém. Skontroluj to a uvidíš, či to pomôže, skús vypnúť jedno alebo druhé.
peterkristin
08.09.13,13:14
Napájanie cez antény kábel z dvbt je vypnuté a samotná anténa ma regulátor zosilnenia, musí byť na max. inač to nejde, skúsil som aj opačne zapnúť napájanie cez dvbt a anténu som vypol zo sieti je to ešte horšie ale ďakujem za pomoc.