margaretiak
05.09.13,17:17
Dobry den,
Pripad: Sme na dovolenke busom cez CK a dva dni pred koncom dovolenky sme si precitali oznam o zmene dopravy z busu na lietadlo. V buse sme mali zaplatene miestenky a zvoz do nasho mesta. Po zmene dopravy na lietadlo pristaneme v BA a CK sa zriekla dalsieho rozvozu, cize by sme sa museli dopravit domov ~250km na vlastne*naklady a s tazkymi batozinami.
Da sa to pravne napadnut, resp odmietnut tuto zavaznu zmenu dopravy?
Dalsi problem je, doslova panicky strach z lietadiel.

Dakujem. /top/
avalik
05.09.13,15:25
pozri v prvom rade zmluvu o zajazde
margaretiak
05.09.13,17:37
Tam nic nie je. Pozeral som vseobecne podmienky/prava CK a tam maju spomenute zmenu dopravy len v pripade..zmeny lietadla, casu, atd..nic tak zavazne ako zmenu dopr. prostriedku a vzniku mimoriadnych nakladov pre objednavatela/zakaznika.
avalik
05.09.13,17:47
ake dovody uvadzaju pre zmenu dopravy?
margaretiak
05.09.13,18:15
To sa dozviem az zajtra. Ale sme pravdepodobne posledny turnus a nechcu po nas posielat prazdny bus.
Este som sa dozvedel, ze sa odlieta o 20,30. A o 9 rano check out.
alaya1
05.09.13,18:23
mozes podat reklamaciu priamo delegatovi v destinacii,ale domov sa predsa dopravit musis. mozes ziadar financnu kompenzaciu,ale pochybujem,ze uspejes,lebo ponukaju vyssi standart dopravy,ako mas vyplatene,bez doplatku. ale skusit mozes reklamovat aj ten cas na letisku od rana do vecera.
margaretiak
05.09.13,18:55
Ten delegat je totalne smiesny. Internu spravu s tymto oznamom o zmene dopravy capol na stlp tak ako je...so smajlom na konci vety, citujem "este klientom treba napisat, ze gratis maju aj transfery z letoviska na letisko a tie na Slovensku uz nezabezpecujeme:-) "

..totalny vysmech..kedze lietadla vo mne vyvolavaju stres, nie je to pre mna vyssi standard dopravy.
Rovnako cakat 12hodin bez ubytovania nie je pre mna vyssi standard. Busom som siel pre nejaky dovod. Keby som chcel ist lietadlom, tak idem do inej destinacie.
margaretiak
06.09.13,08:16
Takze, po stretnuti s delegatkou je jasne, ze chceli len usetrit peniaze za autobus a preto nam poskytli letecku dopravu. Je tu ale niekolko vaznych problemov.
- letiskove opatrenia..neboli sme pripraveni na tak prisne podmienky, tj. mozu tam vzniknut poplatky, pripadne odobranie nejakych veci/nic nelegalne/.
- netusime, ci CK zabezpecila oznacenie batoziny, zabalenie a ostatne zalezitosti.
- !!! Nezabezpecila transport po SK. V case kedy prideme na SK uz nejde ziadny vlak na stredne Slovensko, cize musime niekde preckat 8 hodin do prveho vlaku o 6tej rano.
-transfer, ktory sme si zaplatili do nasho mesta a je uvedeny v zmluve, zrazu neexistuje.
P.s. pisem z tabletu, tak sa ospravedlnujem za pripadne chyby.