Sarlotka
05.09.13,17:18
Ahojte oberonaci, :)

rozhodla som sa založiť debatu ohľadom noveho oberonu - agenda firmy.

Na stránke www.exalogic.sk písu : citujem "o postupnej transformácie programov zo starších verzií do programu OBERON – Agenda firmy. "

V tejto debate by sme si mohli teda opat spolocne poradit pri praci s novym programom Oberonu -agenda firmy.

zdravi Sarlotka :)
Sarlotka
05.09.13,15:25
začnem mne trošku trvalo kým som nasla filtre a nastavila filter v uctovnom denniku...

postup je ako v podvojnom uctovnictve vlastnosti, v hornej casti filtre a tu následne treba myskou kliknut okienko pod nazvom pole, aby sa zobrazilo rozbalovacie pole s moznostami vyberu a definovaniu filtra...

(ja som naskor klikala na stvorček, ale ten ide zakrtnut az po zadefinovany podmienok filtra)
Sarlotka
05.09.13,15:30
tlaci vam na uctovnych dokladoch meno, kto doklad vystavil?

mám nastavené v udajoch o firme meno zodpovedného pracovnika za vedenie uctovnictva, aj meno uvádzané na dokladoch ale na dokladoch tlači A (admin)
avalik
05.09.13,15:45
taha tam skratku uzivatela ... nastavis v Servis - Uzivatelia
Sarlotka
05.09.13,15:57
Skusila som zmenit skratku (aj ked tam je obmedzeny pocet pismen) ale to zmeni az pri dalsich dokladoch (doklady vystavene pred tym ako zmenim skratku v servis uzivatelia stale taha A)...
avalik
05.09.13,16:06
tak jedine dotaz do Oberonu
EPk
06.09.13,09:16
Ja som sa vcera trapila so zauctovanim miezd, tiez som volala do Oberonu, lebo sa mi stratila licencia, ale uz to mam hotove.
EPk
06.09.13,09:32
V starom PU bolo v pohladavky/zavazky - tlac - Uctovanie pohladavok v uct. denniku. Je to aj v Agende firmy? Nejako to nemozem najst.
Sarlotka
06.09.13,12:04
V starom PU bolo v pohladavky/zavazky - tlac - Uctovanie pohladavok v uct. denniku. Je to aj v Agende firmy? Nejako to nemozem najst.

zatial som ho nenasla...

a ked tlacite v uctovnom denniku lubovolny uctovny doklad, mne dáva vystavil a podpis a peciatka celkom dole na A4 a aj ked dam pravym klikom upravit tlacovy vystup tam je vystavil a podpis za textom tak ako doteraz ale tlaci mi to celkom dole na strane ...
Danielam
06.09.13,12:10
no a chýba tam aj tlačový výstup otvorené záväzky a pohľadávky k dátumu.
Danielam
06.09.13,12:28
V starom PU bolo v pohladavky/zavazky - tlac - Uctovanie pohladavok v uct. denniku. Je to aj v Agende firmy? Nejako to nemozem najst.
Ten tlačový výstup tam tiež chýba...dá sa pozrieť napr. len zaučtovanie jednej pohľadávky/závázku tak že sa na ňu nastavíš a pôjdeš bud cez možnosti a učtovanie dokladu alebo, alebo skrátene CTRL B , alebo ľavým tlačítkom klikneš na faktúru a ponukne ti možnosti ..je uplne jedno akým spôsobom ale vždy sa dá pozrieť len ten doklad na ktorý sa nastavíš a ukáže ti jeho účtovanie v účtovnom denníku....veľa dobrých tlačových výstupov vynechali....a snažila som sa nejako nastaviť aj filter ale zatiaľ sa mi to nepodarilo
EPk
09.09.13,10:30
Pisala so do Exalogicu odpovedali
-V Agende firmy sa v dohľadnej dobe umožní tlač Fa zo zaúčtovaním. Zatial si zostavu ktorú požadujete vytlačte zo starého PU.
Sarlotka
10.09.13,16:19
Pisala so do Exalogicu odpovedali
-V Agende firmy sa v dohľadnej dobe umožní tlač Fa zo zaúčtovaním. Zatial si zostavu ktorú požadujete vytlačte zo starého PU.

dakujeme za infosku...:)
Melnick
11.09.13,09:46
Ahojte dievčatá - údajne účtovanie cez Agendu bude oveľa pohodovejšie .
Asi sa sem na pár dní vrátim a budem sa priúčať, alebo......aj radiť.
Sarlotka
11.09.13,11:09
Huraaaaaa, huraaaaaaaaaaaaaaaa Majka je spat...:)
Melnick
11.09.13,11:15
Potrebné bude stiahnuť si vždy novú verziu, lebo tam bude všetko nové pribúdať a stará verzia už vynovovaná nebude, tá bude už len dosluhovať, ale výstupy sa budú dať tlačiť stále .
Viem, že dosť dlho sa už v Oberone venujú vynovenej verzii a určite bude vymakanejšia než tá stará a aj tlačové výstupy budú také, na aké sme všetci zvyknutí. Len je to všetko veľmi náročné na čas. Ale ja verím, že to dostaneme pod vianočný stromček ako darček. :)
Melnick
11.09.13,11:18
Si veľmi milá Sarlotka . :)
Sarlotka
11.09.13,11:27
Super, tak sa tesime na tie Vianoce, mne sa inak vizualne paci ...:)
Ja som agendu uz pouzivala na DPHcky a suhrnne ktore generuje v xmlkach... :)
Sarlotka
11.09.13,11:29
Si veľmi milá Sarlotka. :)

:*
Melnick
11.09.13,12:23
A to až trikrát si milá :D:D:D
Danielam
11.09.13,15:21
Majka aj ja ťa vítam späť :) a teším sa že si späť :)
Melnick
21.09.13,06:53
Dievčatá, ako sa vám páči potvrdenie na ÚP ?
Melnick
21.09.13,07:59
misoft
21.09.13,09:47
avalik
21.09.13,10:02
https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTLMpsMozP1RTX4fw_nSiZPyIYsb-A5OfoKonK3dIWtsmIveSJk
Nyšt nevydým....

suhlasim, od vcera to robi v niektorych prispevkoch
misoft
21.09.13,10:10
mimotemy
Majka!
Nazdáááááááár!
:D
Sarlotka
21.09.13,10:25
Dievčatá, ako sa vám páči potvrdenie na ÚP ?

tesim sa z neho...:)
Melnick
03.10.13,20:26
misoft Nazdáááááááááááár a čo Ty tu u Oberoňákov :D
Melnick
03.10.13,20:28
Dievčence , čím viac sa šprtám v Agende , tým viac som nadšenejšia a páči sa mi veľmi, lebo naozaj je vymakaná. Síce chýba pár filtrov, ktoré určite doplnia , ale je tam toľko nových vecí, že ma normálne teší, objavovať ich.
dyjana1
04.10.13,05:45
Tento tyzden som volala do oberonu lebo mi odisiel hardisk a mala som poskodenu databazu, a kym som cakala na opravu tak mi pani povedala, ze uz maju v podvojnom agende dorobene dalsie veci, ale nemozu teraz ich dat do verzie lebo maju rozrobene jednouche a preto nemozu vydat novu verziu, spravili aj tlac faktury so zauctovanim, aj vela dalsich veci, no to im trvalo som si pomyslela, asi im treba obcas napisat ,ze co maju robit, lebo oni na to sami nepridu. Tak cakam na verziu oktober.
Sarlotka
17.10.13,11:49
Oberonacky,

dajte pozor , ak si generujete dph do xmlka cez egendu firmy, tak dava IC DPH do oboch riadkov v tlačive (aj v riadku identifikačné číslo pre daň z pridanej hodnoty aj do riadku daňové identifikačné číslo/rodné číslo)
za mesiac 72013 to este nerobilo az pri DPH za 082013 a 092013.

a obchodne meno prepíše vsetko velkymi pismenami, co ja viem tak obchodny nazor treba pisat presne ako v orsr... ja ho vzdy prepisujem...
Sarlotka
13.12.13,14:31
zo stranky www.exalogic.sk

Vážení užívatelia.

V súvislosti s novelizáciou zákona o DPH, je potrebné aby ste venovali v tomto období zvýšenú pozornosť oznamom na našej stránke. Pripravované elektronické podávanie kontrolného výkazu DPH vyžaduje, aby ste sa zamerali v najbližšej dobe najmä na:

Aktualizovanie programu na verziu November 2013 alebo vyššiu.
Prechod zo starších verzií programov OBERON, teda prejsť od programu Jednoduché účtovníctvo a Podvojné účtovníctvo k programu OBERON - Agenda firmy. Tento nový program má túto ikonu.
V prípade, že ikonu nevidíte, je možné program spustiť v ponuke Programy - OBERON - OBERON Agenda firmy. Všetky dáta vytvorené v starších verziách Jednoduchého a Podvojného účtovníctva sa zachovajú a môžete s nimi pracovať a pokračovať aj v novej verzii programu OBERON - Agenda firmy. Databáza s účtovnými údajmi je 100 percent kompatibilná pre obidva programy a účtovné zápisy možno vytvárať a editovať aj v novom aj v pôvodnom programe.
Kontrolný výkaz DPH bude implementovaný len v novej verzii programu ktorá sa volá OBERON - Agenda firmy. V roku 2014 by ste už nemali pracovať s programom Jednoduché a Podvojné účtovníctvo, lebo tieto nebudú obsahovať Kontrolný výkaz DPH.



Upozornenie: Napriek nášmu zvýšenému úsiliu sa nám nepodarilo do nového programu dopracovať evidenciu majetku. Pokiaľ máte aj evidenciu majetku prosíme Vás o zhovievavosť a na výpočet odpisov používajte dočasne pôvodné verzie programu. Odhadujeme že evidenciu majetku dokončíme v priebehu mesiaca 01/2014.



V súvislosti s kontrólnym výkazom DPH budeme musieť v programe OBERON - Agenda firmy uskutočniť viaceré zmeny. S tým súvisí požiadavka aby ste nové účtovné zápisy pre účtovné obdobie 2014 vytvárali na verzii programu December 2013, alebo novších. Poslednou vydanou verziou v čase vydania tohoto oznamu je však verzia November 2013 SP2. Z toho vyplýva, že v čase koncom roku 2013 alebo pred zadávaním prvých účtovných zápisov do účtovného obdobia 2014 je potrebné si stiahnuť aktualizovanú verziu programu.



O daľších postupoch a vydaných verziách programu Vás budeme informovať na našej stránke. Venujte preto zvýšenú pozornosť súvisiacim oznamom.



Ďakujeme.

Team Exalogic
Sarlotka
30.12.13,21:11
dalsia verzia na stiahnutie... zo stranky www.exalogic.sk

Verzia: December/2013 II

Dátum vydania: 30.12.2013

Dňa 30.12.2013 bola vydaná aktualizovaná verzia účtovných programov OBERON s označením December/2013 II. Nasledovne sú vymenované najdôležitejšie novinky, vylepšenia a opravy oproti verzii December/2013.
OBERON - Agenda firmy

Do programu bol zapracovaný Kontrolný výkaz DPH - podrobné informácie získate v témach Pomocníka OBERON. Program odteraz umožňuje začleňovať účtovné doklady do kategórii v zmysle kontrolného výkazu DPH. Vytvorenie samotného kontrolného výkazu je v tejto verzií možné, avšak konečná verzia kontrolného výkazu DPH bude zahrnutá do verzie Január/2014.
S uvedeným výkazom boli v programe vykonané nasledovné zmeny:
Na dokladoch ako faktúra, zápis v peňažnom alebo účtovnom denníku sa pri vybaľovacom zozname Typ DPH nachádza ďalší vybaľovací zoznam DPH - KV.
V predkontáciách pribudla možnosť vybrať časť (sekciu) v kontrolnom výkaze.
Na skladovej karte pribudlo políčko Colný sadzobník - KN (Kombinovaná nomenklatúra) - umožňuje členiť položky na doklade na špecifické tovary sledované v kontrolnom výkaze.
Pribudol číselník Colný sadzobník - okrem iného umožňuje hromadne naimportovať colný sadzobník z databázy Colnej správy SR.
V evidencii Priznania a výkazy pribudol daný kontrolný výkaz s možnosťou exportu do XML ako aj s možnosťou vytlačenia podkladov pre daný výkaz.
V knihe evidencie DPH pribudli ďalšie polia o obchodnom partnerovi napr. IČO, DIČ.
Z dôvodu rozsiahlych zmien nedoporučujeme používať pôvodné programy OBERON ako Jednoduché účtovníctvo, Podvojné účtovníctvo a Skladová evidencia. V dokladoch vystavených v týchto programoch sa nastaví sekcia v kontrolnom výkaze na Automaticky, nebude však možné určiť konkrétnu sekciu výkazu.

Mzdy a personalistika

K dňu 1.1.2014 nastávajú zmeny v elektronickej komunikácii zo sociálnou poisťovňou vo výkaze Sociálna poisťovňa - registračný list fyzickej osoby, kde nastali zmeny v odosielaných štruktúrach XML. Pribudla nutnosť špeciálne vykazovať členov štatutárnych orgánov spoločností s podielom na majetku zamestnávateľa 50% a viac. Ďalej vzniká povinnosť uvádzať zamestnancov s postavením zamestnávateľa podľa §7 ods. 2 zákona č. 461/2003 Z. z. o sociálnom poistení. Za účelom implementácie uvedených zmien bola upravená karta pracovníka kde je možné zadať potrebné nastavenia.
Od dňa 1.1.2014 začína prechodné obdobie pre zjednotenie pravidiel štandardov pri realizácii bezhotovostných platieb (SEPA), kde všetky bezhotovostné platby budú prebiehať už len pomocou bankových účtov vo formáte IBAN. Tlačivá a exporty do sociálnej poisťovne ako aj zdravotných poisťovní uvedené zmeny implementujú už od uvedeného dňa. Preto aj elektronická komunikácia obsahuje už len bankové účty vo formáte IBAN. Do programu bol vzhľadom na prechodné obdobie implementovaný generátor bankových účtov vo formáte IBAN pre všetky bankové účty v slovenských bankách. Do programu budú priebežne implementované aj ďalšie potrebné úpravy.
EPk
08.01.14,10:32
Dá sa Vám odoslat z oberonu Mzdy MesVykaz do VsZP? Mne to hadze chybu, aj ked do Dovery mi to preslo, asi maju chybu vo VsZP:(
Sarlotka
08.02.14,19:33
AHojte prosim prechadza vam SP vykaz ? lebo mne nie e vypisuje hlasku o kontaktovani dodavatela softveru, natipovala som ho rucne a prechadza aspon zdravotka lebo aj tu asi natipujem radsej rucne
Lucinka23
17.03.14,10:39
Prosím poraďte mi ako presuniem údaje 2013 do archívu? Keď som to skúšala v pôvodnom tak mi to nechce ísť.

Ďakujem
Danielam
17.03.14,10:58
Odporúča sa nespresúvať udaje do archívu pokiaľ sa nejedná o obrovsku firmu...na facebooku je skupina oberoňákov kde si vzájomne radíme...ak chceš pridaj sa ...https://www.facebook.com/groups/626750817380409/
Lucinka23
17.03.14,12:24
Ďakujem, určite sa pridám, stále objavujem nové možnosti programu :-)
bazil
22.04.14,16:15
Dobrý večer, začínam prvý krát robiť s oberonom v PÚ, hneď na začiatku som sa zasekol v účtovnom denníku, v rozúčtovaní som si zadal účtovanie nákupu :
suma MD 501xxx - 25 €
suma MD 343xxx - 5 €
suma D 211xxx- 30 €
Aspoň tak som to robil v starom program, ale tu má nechce pustiť a hlási, že na r. 2 musí byť účtovanie taktiež na obidvoch stranách. Prosím, verím, že pre väčšinu z Vás už toto je maličkosť a poradíte mi. Ďakujem 1000 x
bazil
30.04.14,13:06
Prosím zúfalo o radu, mám jedného podnikateľa, ktorý nie je paltiteľ DPH, nemá elektronickú registráciu na DÚ a ke´d som si išiel vytlačiť ročný výkaz o vyúčtovaní dane za rok 2013 hlási mi, že táto funkcia pre rok 2013 ni ej podporovaná, dá sa vytvoriť elektronický formulár, ale ak nie som registrovaný na DÚ, nemám sa ako prihlásiť a ho odoslať. Viem, že je to o 5 minút dvanásť, ale prosím ak môžete poraďte, poštu mám ešte do 19,00 otvorenú, že to stihnem podať.