mravec77
16.03.06,17:25
Ahojte poradaci
Potreboval by som poradit s jednym aktualnym, teda aspon pre mna, problemom … ako sa vyplnuje vykaz o majetku a zavazkoch ??? Som SZCO vediem JU, nemam ziadny majetok ani tovar ani zasoby. Pochopil som spravne ked tam chcem uviest zostatok z penazneho dennika v pokladnici a na ucte??? Popripade ak by mal niekto nejaky vzor bol by som mu velmi vdacny. Vdaka. Marek
Zita5
16.03.06,16:28
Ahojte poradaci
Potreboval by som poradit s jednym aktualnym, teda aspon pre mna, problemom … ako sa vyplnuje vykaz o majetku a zavazkoch ??? Som SZCO vediem JU, nemam ziadny majetok ani tovar ani zasoby. Pochopil som spravne ked tam chcem uviest zostatok z penazneho dennika v pokladnici a na ucte??? Popripade ak by mal niekto nejaky vzor bol by som mu velmi vdacny. Vdaka. Marek


Nie že chceš uviesť , ale bohužiaľ musíš uviesť zostatky k 31.12.2005 pokiaľ vykazuješ tieto na bežnom účte, v pokladni , v pohľadávkach a záväzkoch, v skladovej evidencii a IM.
Zita5
16.03.06,16:29
Nie cheš uviesť , ale bohužiaľ musíš uviesť zostatky k 31.12.2005 pokiaľ vykazuješ tieto na bežnom účte, v pokladni , v pohľadávkach a záväzkoch, v skladovej evidencii a IM.

Ešte sa doplním , vzor ani nepotrebuješ však máš tlačivko výkazov o príjme a výdavkoch a majetku a záväzkoch .
mravec77
16.03.06,19:49
vdaka za radu...
Braňo
16.03.06,19:59
Ahojte poradaci
Potreboval by som poradit s jednym aktualnym, teda aspon pre mna, problemom … ako sa vyplnuje vykaz o majetku a zavazkoch ??? Som SZCO vediem JU, nemam ziadny majetok ani tovar ani zasoby. Pochopil som spravne ked tam chcem uviest zostatok z penazneho dennika v pokladnici a na ucte??? Popripade ak by mal niekto nejaky vzor bol by som mu velmi vdacny. Vdaka. Marek

mravec peniaze na účte a v hotovosti nie sú majetok :eek: :eek: :eek: :eek: ?
mravec77
17.03.06,09:32
Samozrejme ze su ...:D
Zita5
17.03.06,09:34
mravec peniaze na účte a v hotovosti nie sú majetok :eek: :eek: :eek: :eek: ?


Braňo , toto teraz nepochopím podľa smajlíkov je to fór, vždy sa uvádzali do Výkazu o majetku a záväzkoch a aj sa uvádzajú , takže patria do majetku .Nestraš kolegov .:eek:
Julča
17.03.06,13:40
Ja som uviedla vo výkaze o majetku a záväzkoch za r. 2004 do zásob aj drob. hmot. majetok obstaraný v r. 2004/ Čítala som na porade rôzne názory či to tam má byť alebo nie , teraz som presne nevedela nájsť ten príspevok. Vo výkaze za rok 2005 chcem dať v zásobach DHM 0. Môžem to tak urobiť?
Zita5
17.03.06,14:01
Julča , drobný majetok sa do výkazov neuvádza . Ale Ti dávam za pravdu , že sú na to rôzne názory .
Julča
17.03.06,14:38
Julča , drobný majetok sa do výkazov neuvádza . Ale Ti dávam za pravdu , že sú na to rôzne názory .

Zitka,
teraz si tiež myslím, že tam DHM nemá byť. Chem napraviť chybu z minulého roka. Tak ako inak to urobiť?:confused:
Zita5
17.03.06,15:58
Zitka,
teraz si tiež myslím, že tam DHM nemá byť. Chem napraviť chybu z minulého roka. Tak ako inak to urobiť?:confused:

Neuvedieš ho a hotovo .Inak ako nulou to nevyriešiš , len neviem či by nebolo vhodné dať opravné výkazy .Porozmýšľaj .:)
Jana Acsová
17.03.06,16:49
Podľa môjho názoru .-) to nie je o názoroch, ale o tom, že postupy účtovania v JÚ majú "až" 6,5 strany (a to pol strany tvorí názov opatrenia s citáciami pozmeňovacích úprav.
Napríklad:
Podľa § 7 postupov sa ako materiál účtuje skladovaný materiál a majetok, ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu alebo je nižšie ak doba jeho použiteľnosti je dlhšia ako jeden rok do doby jeho uvedenia do používania.
Julča
19.03.06,08:20
Podľa môjho názoru .-) to nie je o názoroch, ale o tom, že postupy účtovania v JÚ majú "až" 6,5 strany (a to pol strany tvorí názov opatrenia s citáciami pozmeňovacích úprav.
Napríklad:
Podľa § 7 postupov sa ako materiál účtuje skladovaný materiál a majetok, ktorého ocenenie sa rovná sume podľa osobitného predpisu alebo je nižšie ak doba jeho použiteľnosti je dlhšia ako jeden rok do doby jeho uvedenia do používania.

Ešte raz som sa poriadne pozrela na ten DHM a zistila som že všetok bol nakúpený v roku 2004, v roku 2005 nemám nákup DHM. To znamená že presne podľa zákona som ho uviedla vo výkaze r. 2004 a keďže som ho akože v r. 2005 zaradila do používania vo výkaze roku 2005 už nebude a budem mať všetko správne. Je to tak?
jana2
19.03.06,08:38
To že si uviedla, drobný hmotný majetok do výkazu v zásobach je správne,
bolo vydané i usmernenie v ktorom je povedané, že účtovná jednotka sa môže rozhodnúť či uvedie drobny hmot.majetok do výkazu - do zásob ako materiál,
ale v tomto prípade musí nákup tohto drobného majetku zaúčtovať ako nákup materiálu a nie do prevádzkovej režie - vtedy ho do výkazu neuvádza.
Pri kontrole dan. úrady zatiaľ z toho nerobia problem, avšak čo bude v buducnosti uvidime.