zdenkab1
05.09.13,21:12
Dobrý deň, prosím o pomoc. Ani neviem ako, stala som sa ďalšou, ktorá naletela firme Aquatrend. Na jednom "pohovore" som podpísala zmluvu o zastúpení a následne aj kúpnu zmluvu na vodný filter. Manažérka rozprávala sugestívne, ukázala nám filter, ale zabudla dodať, že je to len malá časť celého zariadenia. Bohužiaľ ,celé sa to udialo v ich prevádzke, ktorá je zaregistrovaná v živnostenskom registri. Aké bolo moje prekvapenie, keď prišiel montážny technik a chcel to napratať do drezovej skrinky. Bolo jasné, že mi odstaví prístup k ventilu plynu, k elektrickej zásuvke pre el. rúru a navyše, nebudem mať v maličkej kuchyni kam dať hrnce. Volala som manažérke a tá sa na mňa oborila, dosť surovo a vyhrážala sa pokutou cca 400 euro! Okamžite som napísala odstúpenie od kúpnej zmluvy a výpoveď zastúpenia. Tuším, že bude zle, ale nevie mi niekto poradiť, ako postupovať, na koho sa obrátiť? Ako z toho von? Budem vďačná za každú radu. Ďakujem.
Apropo zle som zadala oblasť otázky a už to neviem zmeniť.
arizona
05.09.13,19:16
arizona
05.09.13,19:24
apropo: temu som ti presunula do spravnej rubriky
zdenkab1
06.09.13,14:51
Nie, nebola to predvádzacia akcia. Kamarátka dala na mňa kontakt osobe, ktorá ma pozvala na "stretnutie" do prevádzky Aquatrendu , kde som sa mohla dostať k nejakej práci, ktorá sa mala týkať zdravia a životného prostredia, takže som osprostela. Odvolala sa na moju priateľku a mňa ani nenapadlo, že stará kamarátka by ma natiahla do niečoho, čo je problémové. Dnes sa za to normálne hanbím, že som takto naletela.
arizona
06.09.13,15:31
ak si to nekupovala v beznom obchode, ci cez eshop, precitaj si temy z prilozeneho linku...ale co najskor, cas ti uteka
zdenkab1
06.09.13,15:41
Nie, nebola to predvádzacia akcia. Bohužiaľ. Kamarátka vedela, že si chcem privyrobiť, tak dala na mňa kontakt osobe, ktorá ma pozvala na pohovor do priestorov Aquatrendu . Moja kamarátka bola prítomná tiež, lebo ona už bola v systéme. Až neskôr mi došlo, že vlastne ide o akúsi pyramídu, lebo vyššie postavení profitujú z nižšie postavených. Hanbím sa, že som do toho takto padla.
zdenkab1
06.09.13,15:46
Do kelu, neviem s týmto tu pracovať, pridávať odpovede a pod.
Linky som už študovala, okamžite som písala aj odstúpenie od kúpnej zmluvy aj výpoveď zastúpenia tejto firmy, všetko som to v obálke s doručnkou poslala na firmu v Žiline. Tie výpovede som poslala 4 dni po tom, ako som podpísala zmluvu, čiže do siedmich dní. Už je to týždeň, ale ešte mi neprišla naspäť ani doručenka. Asi to ešte neprebrali. Aké kroky by som mala podniknúť ďalej neviem.
zdenkab1
06.09.13,15:50
Neviem, ale asi sa na toto nevzťahuje zákon o podomovom predaji, keďže to miesto, kde sa to celé uskutočnilo som prácne našla zapísané v živnostenskom registri podľa IČO.
zuyana
11.11.13,17:49
Ako si dopadla so zrušením zmluvy - porad, som v podobnej situácii
zdenkab1
11.11.13,18:04
Dopadla som dobre, lebo som okamžite , prakticky na druhý deň písala na firmu odstúpenie od zmluvy, kde som sa odvolávala na Obchodný zákonník, Občiansky zákonník, konkrétne na zákon č. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa a tiež som našla v zmluve drobným písmom klauzulku o možnosti odstúpenia od zmluvy v zákonnej lehote. Treba to stihnúť do 7 dní. Našťastie pre mňa som nič neplatila, zmluvu s Quatro som odmietla podpísať, lebo som neprevzala ani výrobok, takže nevznikol žiaden finančný záväzok. Prajem veľa šťastia
emivar
30.11.13,02:34
mozem vediet co ti odpisali z tej firmy ked si im poslala odstupenie od zmluvy
Indeed
30.11.13,05:12
..asi používať zdravý rozum..., ale ja nevidím nič zlé na používaní vodného filtra, skor vidim velky prinos pre zdravia...
kopretinka
30.11.13,07:58
ja vás nechápem ľudia,aký zmysel má niečo podpísať a potom to chcieť zrušiť? šak si rozmyslím pred podpisom!!!
motorolka
15.12.13,08:52
Ahoj zdenkab1 vieš mi pomôcť? Vieš mi poslať vzor zmluvy, ktorý si im poslala? Lebo som v rovnakej situácii. Môj e-mail: 5mon5mon5@gmail.com
Ďakujem ti veľmi pekne za pomoc.