Magda36
06.09.13,08:17
Zaskočená zo správania a konania advokáta protistrany.

Dobrý deň, bola som pred nejakým časom (Jún/2013) na miestnom šetrení, kde sa prejednával nelegálny výrob drrevín vo veľkom množstve. Dorazil tak aj advokát, ktorý nemal splnomocnenie a správal sa veľmi agresívne, dokonca sa začal aj vyhrážať. Údajne len hájil práva svojho klienta.
Napísala som na SAk, avšak odpoveď znela - že to nie je na disciplinárne konanie - hájil práva klienta. V predmetnom šetrení ešte ale ani neboli určené strany ( obvinený - poškodený) ale tento advokát sa skutočne správal absolútne nedôstojne a v rozpore s dobrými ľudskými mravmi. Dokonca sa mi aj vyhrážal - čo som okamžite uvádzala na tvare miesta do zápisnice.

Viete mi niekto poradiť, či je možné opakovane napísať moje vyjadrenie na SAK ???
ešte jedna otázka : Môže advokát mať spol. s r.o. - ktorou činnosťou je Ochrana majetku, a okrem iného bezpečnosť ľudí a detektívnu spoločnosť ??? Teda má pri sebe stále nejakých ozbrojeným SBS-károv. Spadá to zákonnej činnosti ???
spomínaného advokáta ???

Vopred dakujem za názory a pomoc Magduš
dedo paragraf
06.09.13,07:55
Nnooooóóó....,predovšetkým si treba uvedomiť jednu skutočnosť platnú na Slovensku,že "vrana vrane oči nevykole".To na margo stanoviska SAk.Ja by som sa obrátil aj na Min.spravodlivosti so sťažnosťou na postup SAk(aj s vedomím,že stanovisko min.sprav. bude totožné so stanoviskom SAk) a po obdržaní stanoviska min.sprav. by som sa obrátil na médiá a ombudsmanku.Moje postrehy ma utvrdzujú v tom,že pokiaľ sa do toho nevmontujú verejné médiá,tak orgány činné v oblasti spravodlivosti na Slovensku sú akože mŕtve.
Magda36
06.09.13,10:25
Ahoj paragraf - poprosila by som ťa, aj v závere som sa čosi konkrétne pýtala, nevieš mi poradiť ? Dakujem
Magda36
07.09.13,11:52
Prosím Vás, môžete sa niekto POZRIEŤ na otázku, ktorú som zadala...a prípadne ma nejako usmerniť ?
Vopre dakujem za všetky Vaše názory
Ice dive
07.09.13,12:23
advokát môže mať sro, a môže mať aj sbsku... dokonca môže o svoje právnické vzdelanie opierať aj dobornosť pri činnosti sbs....(napr. určite je vyššie ako keď má sbs niekto iný s nie právnickým vzdelaním...)
Magda36
07.09.13,12:57
dakujem Ice za tvoju odpoveď.
Možno budem doterná, ale pokiaľ si si prečítal celé moje zadanie, môžem vedieť, aký máš na toto všetko názor ??? Vopred dakuje a pozdravujem
marjankaj
07.09.13,13:37
A čo je to nedôstojné správanie.Čo je správanie v rozpore s dobrými mravmi? Čo sú to dobré mravy? Čím sa ti vyhrážal?
Nič z toho si nekonkretizovala:eek: K čomu sa máme vyjadriť?:confused:
buchač
07.09.13,13:51
Môže advokát mať spol. s r.o. - ktorou činnosťou je Ochrana majetku, a okrem iného bezpečnosť ľudí a detektívnu spoločnosť ???
Teda má pri sebe stále nejakých ozbrojeným SBS-károv.
Spadá to zákonnej činnosti ??? spomínaného advokáta ???
Môže ....a nemusí byť ani advokátom.
Samozrejme po splnení všetkých náležitostí o zákona o SBS .

Zákonnosť nerieš , všetko bude určite OK .

...a že má ochranku ?????
No a čo .....koho to štve ???
Veď on ich platí .

Tá dôstojnosť je pre niekoho amorálna , dokonca urážajúca ...
Pre druhého normáne vyjadrovanie ...
Takže ???
VANUSKA
10.09.13,10:47
Nóóó....., môžem len súhlasiť s tým, že Slovenská advokátska komora pri podnetoch na svojich členov /advokátov/ sa plne riadi heslom "VRANA VRANE OKO NEVYKOLE" !!!!! Mám osobnú skúsenosť s nedávnej minulosti. Advokát protistrany sa na pojednávaní choval voči protistrane arogantne a voči účastníkom protistrany používal urážlivé narážky. Protestoval som u sudkyni. Sudkyňa na tieto urážky reagovala tým spôsobom, že výroky advokáta budú zaprotokolované. Neboli !!! Zápisnica z pojednávania obsahovala len moju žiadosť aby výroky advokáta boli zaprotokolované. Vzhľadom k veľmi zlým skúsenostiam s protokoláciou si VŽDY celé pojednávanie nahrávam na vlastný diktafón. Totro veľmi doporučujem každému účastníkovi konania.
Na dotyčného advokáta JUDr. Ladislava Jančiho /advokáta z Ružomberka/ som na SAK podal sťažnosť. Zo SAK kde som oznámil, že disponujem zvukovým záznamom, že JUDr. Ladislav Janči počas pojednávania mňa ako účaastníka konania a môjho právneho zástupcu opakovane oslovoval ako PAT a MAT /známe komiksové postavičky/ si odo mňa vyžiadali predmetný záznam. Ochotne som im ho poslal.
Odpoveď na sťažnosť Revíznej komisie SAK ktorej predsedá Mgr. Richard Karkó bola taká, že moja sťažnosť sa odkladá zo zdôvodnením citujem : " Z vykazovaného dokazovania je teda zrejmé, že advokát Vami namietané výroky použil ale RK SAK má zato, že JUDr. Janči sa týmto nedopustil porušenia povinnosti advokáta, avšak že sa jedná o porušenie povinnosti, ktoré s ohľadom na všetky okolnosti, za akých k nemu došlo, nedosahuje intenzitu disciplinárneho previnenia.
Neostávalo mi nič iné len sa nad týmto pousmiať, fiškáľska odpoveď...najmä s ohľadom na všetky okolnosti ...aké to však boli oklnosti mi však nikto nepovedal...noo žiadne okolnosti neboli !!!! a za akých k nemu došlo ??? Neviem aké by to mali byť okolnosti . Advokát sa proste rozhodol protistranu posmeškovať...no čo sa také strašné stálo !!!!!
Takže SAK svojho člena povzbudila len tak ďalej, veď sme nejaká stavovská organizácia NadĽudí a musíme pekne držať pohromade.
Napíšem ešte na Ministerstvo spravodlivosti SR, ale neočakávam nič prevratného. Neočakával som žiaden "hrdelný trest" pre JUDr. Jančiho. Očakával som však minimálne že ho RK SAK vyzve na slušné ospravedlnenie.....No to by bolo asi pod dôstojnosť pánov advokátov.
Obdobne je to aj s komorov súdnych exekútorov....stav je stav a RUKA RUKU MYJE !!!!!!
Takže si zvykajme, že žijeme na Slovensku vážení ktoré možno bez ostychu nazvať NEprávnym horšie ako Bangladéšom !!!!!
focalor
10.09.13,17:35
žiaľ aj medzi advokátmi sú hyeny, a iné individuá, kolegyňa advokátka mala tiež podobné skúsenosti s jedným advokátom, keď ju oslovoval "krava" a pod. urážky, to je už skôr o intelektuálnej zrelosti týchto osôb. osobne, i keď som advokát, si nemyslím, že zo strany SAK bude voči takýmto advokátom nejaký prísny postih, možno pokuta a možno nič...
a pokiaľ má advokát aj sro, kde je činnosť SBS, tak asi to svedčí o jeho biznisoch, resp. si to možno domyslieť čo asi rieši...
tak ako sa nájdu dementi medzi sudcami, lekármi, murármi a pod. rovnako je to medzi advokátmi...
pokiaľ by šlo o vyhrážky je to v určitom smere možné považovať za nebezpečné vyhrážanie (ak dosahujú značnú intenzitu), ale samozrejme je potrebné uvažovať, aj o tom, že taký advokát čo má SBS, tak bude mať s veľkou pravdepodobnosťou dobré vzťahy aj na polícii a pod.
v tomto smere vyššie uvedené ani nie je rada, lebo ani poradiť neviem, skôr poukazujem na svoje skúsenosti a môj náhľad na situáciu...
buchač
10.09.13,17:58
Aj advokáta je možne kvalitne poslať do teplých ......
marjankaj
10.09.13,18:02
Valko ak by mohol, tak by vedel porozprávať:eek:
VANUSKA
11.09.13,04:04
určite áno, ale znížiť sa na jeho úroveň ???
Magda36
18.09.13,13:00
Tak teda vidím, že proti vetru sa čúrať neoplatí...ospravedlňujem sa za takýto výraz, ale spravila som si po Vašich komentároch ozaj názor. Nebudem si ničiť nervy - vykašlem sa na to...nech mi to zbytočne neuberá nervy, čas a peniaze.

Ďakujem všetkým za názory

ps. Len ma udivuje, čo sa to tu už na Slovensku ozaj deje.Advokát a vyhrážať sa surovo ...neuveriteľné !
marjankaj
18.09.13,13:06
Stále si nenapísala, ako sa ti vyhrážal? Čím? Že ťa zažaluje? Veď to je legálne. Každý sa môže domáhať svojich práv na súde.
Magda36
18.09.13,13:16
Že ešte len teraz uvidím aké problémy mi narobí, ďalej mi ukazoval palcom ruky podrezanie hrdla a vysmieval sa mi do tváre... a neustále opakoval že som skončila, pričom mi tykal. Na margo všetkého, v ten deň po miestnom šetrení som mala v noci na aute prerezané všetky kolesá....takže asi tak.
marjankaj
18.09.13,13:32
Každý soudní spor nejrychleji prohrajete, když uvěříte, že náš právní systém je „férový" - nepokládáte-li ovšem „férovost" za nadvládu průměrných. Druhá nejrychlejší cesta k porážce: je spolupráce s advokátem, který dbá na čest a morálku (pokud takového najdete).

Proti kok**ovi vás může hájit zase jen kok**.

Férovost s tím nemá nic společného.

http://bulion.sweb.cz/dost-bylo-*okotu.pdf
str 107-108.
V linku vymeň * za "k"
3.Štefan
18.09.13,18:01
No, zrejme keď ti tykal (výzva na tykanie), čo bolo síce asi nemiestne, tak ťa ale povýšil na svoju úroveň. Na druhej strane sa ťa zrejme boja, viď prerezané pneumatiky, a snažia sa ťa zastrašiť. Nevedia zrejme legálne nič riadne urobiť. No bolo by treba sťažnosť posunúť vyššie, a medzi iným to medializovať - ak sa dá..
Magda36
19.09.13,16:52
Ďakujem všetkým za odpovede, aj skúsenosti iných ozaj pomôžu.

Pozdravujem, Magduš
VANUSKA
20.09.13,13:28
Ombudsmanka nemá vo svojej kompetencii riešiť SAK. Zvykajme si prosím, že nežijeme v právnom štáte. Tu platí len "Na hrubú dieru hrubá záplata" !!!!
marjankaj
20.09.13,16:07
A existuje vôbec nejaký právny štát?
Xavier Crement určite nepísal o Slovensku v knihe Asshole No More.
Magda36
23.09.13,07:17
už som sa vyjadrila vyššie...mám na toto všetko aj svedkov. Mňa len ozaj nemilo zaskočilo to, že samotný právnik akoby používal vyslovene "mafiánske praktiky" !!! Ved toto je už ozaj na nervy. Prerezané peumatiky...čo ešte môžem očakávať ????? Už som mala aj rozboté okná kameňmi...ved toto sa uz uberá šialenym smerom. Môže m očakávať dýku v chrbe...alebo nakladačku, ktorú rád spraví za pár šupov nejaký feťák. Ja mám skutočne strach a obavu. Takže neviem čo bude basledovať dalej. vdaka za názory
Magda36
23.09.13,07:43
NEVIEM, AKO SA MÁM PRIDAŤ DO DEBATY ????
Neviem na aké zadanie mám kliknúť :((( preto doplňam len cez KOMENTY. Prosím ponaviguje ma niekto ???


DAKUJEM VAM
Magda36
23.09.13,08:18
no ja som už bud trdlo...alebo úplne vystresovaná.Ako mám a kde kliknúť, aby som k mojej téme mohla pridať NIE KOMENT - NOVINU, KTORA SA SALA V PIATOK. PROSIM Pomôžte mi, neviem sa tu z toho vysomárkať...vopred dakujem
marjankaj
23.09.13,08:30
Mala si zadať debatu a nie otázku. Otázku a aj odpovede môžeš vylepšovať iba komentármi. Každý môže dať iba jednu otázku alebo odpoveď.
Dáša_
23.09.13,08:59
ak máš prerezané pneumatiky, alebo ti niekto rozbíja okná kameňom, tak trestné oznámenie
Magda36
24.09.13,09:31
Dávala som DÁŠKA - no v noci som nemala svedkov , aby som s istotou mohla obviniť, že to vykonal dotyčný.Ešte by sa to obrátilo proti mne ako krivé obvinenie. A vyhrážky+ukazovanie podrezania hrdla, sa jednoducho zmiatlo zo stola prokuratúry. Preto som písala na SAK - no rovnako neúspešne. Advokát - mafián !!! Najradšej by som mu urobila antireklamu - ale aj to by sa mi vypomstilo :(