demeter
06.09.13,09:20
Chcem sa spýtať musí byť na faktúre číslo živnostenského registra.Ďakujem!!!
tictac7
06.09.13,07:54
áno
KEJKA
06.09.13,09:09
áno
dianka.sz
06.09.13,09:12
áno...
demeter
05.12.13,15:40
Neviete mi poradiť ,ako donútim svojho kolegu tiež SZČO aby mi písal na faktúru číslo živnostenského registra,on mi vystavuje faktúry a jeho učtovníčka mu povedala ,že číslo tam nemusí byť.
avalik
05.12.13,17:43
Obchodný zákonník

§ 3a

(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len „obchodné dokumenty“) uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

(2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.

(3) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj na svojom webovom sídle, ak ho má zriadené.
kn-alka
05.12.13,18:26
MUSÍ.... a nech povie svojej účtovníčke, že živnostenský úrad dokonca aj pokutuje, ak ho neuvádza, osobne som sa s pokutou stretla !!