sunny2312
06.09.13,08:49
PR je právoplatný. Odporca prevzal PR, odpor nepodal.
1. Ako mám ďalej pokračovať? Aké papiere mám nachystať a komu ich poslať?

2. Čo v prípade ak neviem čo je s platobným rozkazom. Neviem či je právoplatný, či si ho prevzal.
tictac7
06.09.13,06:57
aj tú druhú otázku sa pýtaš? veď na to už máš odpoveď 14.8.....
Moja SRO
06.09.13,07:18
Zisti na súde, či je PR právoplatný a vykonateľný. Ak áno, daj na ňom vyznačiť doložku právoplatnosti a vykonateľnosti. Následne treba vyhotoviť Návrh na vykonanie exekúcie, právoplatný a vykonateľný PR bude tvoriť jednu z príloh, a podať vec exekútorovi. Ak s tým nemáš skúsenosti, treba osloviť advokáta, ktorý vyhotoví všetky podania a bude ťa v exekučnej veci zastupovať.
sunny2312
06.09.13,07:21
áno pýtam sa.Prepáč nikdy som to nerobila a neviem ako mám postupovať. Dobre pošlem PR na súd nech mi to potvrdia a potom čo mám robiť. Iba vezmem PR a odnesiem ho exekútorovi? Čo v prípade ak neviem čo je s PR?
draik
06.09.13,07:26
Podanie návrhu na vykonanie exekúcie je tak jednoduchý úkon, že zastupovanie advokátom nie je potrebné. Normálny exekútor poradí, ako spísať návrh a či je spísaný návrh v poriadku. Zastupovanie advokátom by prichádzalo do úvahy, ak by si oprávnený bol istý, že pohľadávku od povinného vymôže. Inak sa mu trovy exekúcie navýšia aj o trovy právneho zastúpenia.
draik
06.09.13,07:26
Nepíšte tú istú otázku dvakrát - raz ako novú otázku a raz do vašej existujúcej otázky o danej téme.
sunny2312
06.09.13,07:30
Ospravedlňujem sa a ďakujem za odpovede