Vlastas
04.10.04,05:36
Prosím o pomoc!
Sme plátci DPH. Nakúpili sme tovar z ČR od podnikateľa-živnostníka. Nie je plátca DPH.Tovar bol v hodnote 13.500,-Kč.Ako mám postupovať pri výpočte
DPH, môžem si ho uplatniť, alebo nie, uvedte aj §. Ďakujem! :confused:
emily
04.10.04,07:16
Keď dodávateľ nie je platca DPH, nemáš si čo uplatniť.
marianna
04.10.04,09:23
Samozdanenie tovaru sa uplatňuje iba ak dodávateľ je platca, ak je neplatca, nezdaňuješ, teda ani do DP nič neuvádzaš, celá faktúra ti ide do nákladov.
Luckasari
06.10.04,21:24
a čo by ste povedali na § 69 ods. 6?
Pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu je povinná platiť daň osoba, ktorá tovar nadobudne podľa §11. (§11 hovorí o nadobudnutí tovaru z iného členského štátu)
nevzťahuje sa tento § aj na tento prípad, t.j. by to znamenalo, že tovar sa zdaniť musí (teda odviesť daň), ale nárok na odpočítanie nie je, keďže nemáme daňový doklad, lebo dodávateľ nie je platiteľom DPH?
marianna
07.10.04,05:00
Luckasari, prečítaj si §11 ods 2b), kde sa hovorí, že nadob. tovaru je predmetom dane, ak dod. je osoba identifikovaná pre daň v inom čl. štáte....
evae
21.03.05,05:51
chcela by som sa spytat, doviezla som tovar z CR za 87.445 CZK, z toho si dali monterom ako cestovne 2695 ale dopravu sme mali nasu individualnu, to jest poslala som nase auto po to. Je nejaky rozdiel vo vypocitavani DPH z toho alebo nie? Ceska firma je platca DPH. Hrozne moc dakujem za odpoved.