Vakos_SK
06.09.13,21:18
Od akých stupňov sa dá hovoriť o prehrievaní? Lebo teplota #1 Jadra a TZ01 bola maximal pri krátkom teste 105°C (keď som vypol ochranu programu OCCT) a myslím si, že je to až moc. Najmä mi to vadí počas hrania hier keďže sa začne prehrievať CPU automaticky spomalí činnosť čiže z 3300 MHz podtaktne na 2300 a to už je potom cítiť občasnými lagmi v hre. Je to interval medzi 10-30 sekundami. (Nemôžem s istotou povedať, že lagy sú spôsobené prehrievaním CPU ale je to moja teoria). Notebook nikdy nemávam na kolenách ani na žiadnom nespevnenom povrchu. Neustále ho mám na stole a niekedy dokonca ešte aj podložený aby bol lepší prísun vzduchu.
mecky
06.09.13,19:31
je to prehrievanie ako "svina", a uricte to je aj pricina lagov
inak druhe jadro je na tom ako?
Vakos_SK
06.09.13,20:09
#2 jadro 97°C Používam na testovanie program OCCT. A ak sa vážne jedná o prehrievanie tak to mám ísť reklamovať?
misoft
07.09.13,08:53
A je čistý? I to svinstvo vo vnútri robí svoje.
mecky
07.09.13,10:42
ak je notebook v zaruke tak ano, lebo ti to znizuje vykon
ak by uz v zaruke nebol tak to spravi ktokolvek trosku sikovnejsi, pravdepodobne staci iba vycistit chladic a dat novu teplovodivu pastu
Vakos_SK
08.09.13,08:03
Je lebo nedávno som dával dole kryt kvôli tomu, že mi to dosť sekalo pri nejakých hrách ako som opisoval aj hore v texte a aj v minulej otázke (Čiže nebola to stránkovacia pamäť) a ventilátor bol úplne čistý dokonca som ho prefúkol a z neho nevyšiel žiaden prach. Teraz mám aj dosť problémy s hraním hier. Postrehol som, že na Minecrafte, keď bol notebook nový som mal 320 FPS, neskôr som mával max 200 FPS a teraz mám max 70. Tak je v tom dosť rozdiel a aj trocha natáčam na Youtube a teraz keď sa to hreje tak sa mi nedá pomaly ani screenshoty robiť
Vakos_SK
08.09.13,08:06
No to by som si spravil aj ja keby že nieje v záruke ale keďže je v záruke tak ho pôjdem reklamovať.