zolko0904
06.09.13,21:26
Dobry den,
mal by som zaujem o kupu zahrady, ktora je vedla nasho RD. Na tuto zahradu je udelenych niekolko exekucii. Vlastnikmi su podla LV manzelia. Spoluvlastnicke podiely su - obaja manzelia 6/8 a 1/8 na kazdeho z nich.
Co je vyhodnejsie - kupit cez drazbu alebo od majitelov?
Hodnota zahrady do drazby je 6000 eur, co je extremne vela na zahradu 615 m2 v malej obci.
Je mozne odkupit len cast tejto zahrady? Ak ano, ako by som mal postupovat? Alebo kupou spoluvlastnickeho podielu taktiez mozem ziskat cast zahrady?
Dakujem za radu.
Z
draik
06.09.13,22:41
Ak je na pozemok uvalená exekúcia, od majiteľov nič nekúpite, pretože tomu bráni záznam na liste vlastníctve ohľadne exekúcie. Pokým nebudú vyplatené dlhy, exekútor nehnuteľnosť neuvoľní. Medzitým však môžu povyskakovať ďalšie exekúcie. Najistejšie je preto kupovať v dražbe. Cena 10e/m2 záhrady nie je vôbec prehnaná.
buchač
07.09.13,04:00
Cena záhrady je skôr výborná ...samozrejme záleží od lokality .

Ja som svoju záhradu predal za 25 € / m2...
Xanti
07.09.13,06:44
Ak máte záujem o kúpu takej záhrady, tak navštívte exekútora napísaného prvého v poradí, tj. toho čo je najdlhšie na LV.
A porozprávajte sa s ním o možnostiach odkúpenia ttohto pozemku, exekútor ak uvidí že máte záujem o to, tak vykoná kroky vedúce k dražbe toho pozemku, a ked budete jediný účastníci dražby tak tá cena ostane taká istá.
Časť záhrady nebude možné odkúpiť leda sa dohodnete z niekým iným, kto kúpi zvyšok, resp. si to rozdelíte.