chicago
06.09.13,22:19
Dobrý deň,

mám ukončené VŠ vzdelanie II. stupňa v odbore Anglistika a Amerikanistika /neučiteľský/. Chystám sa na pedagogické minimum. Zaujímam sa aj o SJ.
Chcem sa opýtať, či po ukončení pedagogického minima môžem AJ vyučovať aj napriek tomu, že AJ mám ako neučiteľský program. A či mi bude na pozíciu učiteľky SJ stačiť kvalifikačné vzdelanie, ktoré trvá 3 roky.

Ďakujem pekne za odpoveď.
alaya1
07.09.13,03:42
Dpsk-ou ziskas pedagogicku sposobilost vyucovat predmet,ktorym si ukoncila ll.st.vysokosk.studia,takze mozes vyucovat Aj. Na vyucovanie Sj podla mna nestaci 3.rocne studium,nakolko ukoncenim DPS ziskas Pd sposobilost vyucovat AJ,ale zalezi,co budes mat napisane v osvedceni l ukonceni DPS.
chicago
09.09.13,13:52
Ďakujem za odpoveď. Potvrdila si mi, čo som predpokladala. Avšak, čo sa týka SJ, chcela by som ju vyučovať a potrebovala by som vedieť, či musím vyštudovať druhú VŚ alebo bude stačiť kvalifikačné vzdelanie.
alaya1
09.09.13,14:12
najlepsie bude, ak sa opytas na studijnom na fakulte, kde chces ist, su teraz mnohe sukromne, cirkevne, kde je to ine, ako na statnej VS.A aj na tych sa to odlisuje. neviem, ci ti daju na osvedceni o ukonceni, od tohop sa to odvija. To sa opytaj.