saxana11
07.09.13,20:22
ahojte, mám skončený kurz technika BOZP ale ešte nemám otvorenú živnosť , muž má otvorenú živnosť, chceli sme požiadať o rozšírenie mužovej živnosti o predmet podnikania "technik BOZP" kde ja by som bola zodpovedná osoba, no na živnostenskom úrade nám to zamietli, vraj si musím ja založiť živnosť, nakoľko oprávnenie je vydané na moje meno, poraďte nám, mali pravdu na ŽU, alebo nás len "odpinkali"
avalik
07.09.13,18:47
podľa mňa vás odpinkali

§ 11

(1) Zodpovedný zástupca je fyzická osoba ustanovená podnikateľom, ktorej prostredníctvom zabezpečuje odborné vykonávanie činnosti počas prevádzkovania živnosti. Zodpovedný zástupca musí byť pri prevádzkovaní živnosti v pracovnom pomere k podnikateľovi; to neplatí, ak je ním za podmienok upravených osobitným zákonom28aa) manžel (manželka) podnikateľa alebo podnikateľov príbuzný v priamom rade alebo súrodenec, alebo ak ide o právnickú osobu, jej spoločník alebo člen, a ak ide o obec, jej starosta.

(5) Funkciu zodpovedného zástupcu nemožno vykonávať vo viacerých ako v jednej prevádzkarni. V opodstatnených prípadoch môže živnostenský úrad povoliť výnimku.

(7) Ak je podnikateľom fyzická osoba, môže ustanoviť zodpovedného zástupcu, ktorého prostredníctvom bude živnosť prevádzkovať. Ak podnikateľ nespĺňa osobitné podmienky prevádzkovania remeselnej živnosti alebo viazanej živnosti (§ 7), alebo ak tieto podmienky spĺňa, ale nemá bydlisko na území Slovenskej republiky alebo oprávnenie na pobyt podľa odseku 3, je povinný ustanoviť zodpovedného zástupcu, ak tento zákon neustanovuje inak. Fyzická osoba musí tiež ustanoviť zodpovedného zástupcu v prípadoch podľa odseku 8.

Z prílohy č. 2
viazané živnosti

62. Bezpečnostnotechnické služby
Preukaz spôsobilosti:
– oprávnenie alebo
– osvedčenie bezpečnostného technika alebo
– osvedčenie autorizovaného bezpečnostného technika
Poznámka:
§ 21, 23, 24 zákona č. 124/2006 Z. z. v znení neskorších predpisov

63. Bezpečnostný technik
Preukaz spôsobilosti: osvedčenie bezpečnostného technika
Poznámka: § 23 zákona č. 124/2006 Z. z. v znení zákona č. 309/2007 Z. z.

64. Autorizovaný bezpečnostný technik
Preukaz spôsobilosti: osvedčenie autorizovaného bezpečnostného technika
Poznámka: § 24 zákona č. 124/2006 Z. z. v znení neskorších predpisov
saxana11
08.09.13,06:16
Ďakujem za odpoveď, s výkladom zákona napochodujem na živnostenský úrad a "otrieskam im to o hlavu"!