peter227
08.09.13,11:50
Chcem zalozit slovensku sro ktorej spolocnikom bude offshore spolocnost. Dovodom je anonymita vlastnictva a vyhnutie sa zdravotnemu odvodu z dividend. Chcel by som sa spytat:
-Je to dobry napad? Nesposobym si tym probleby na danovom? Nepoznate nejake lepsie riesenie?
-Konatelom tej offshore spolocnosti moze byt hocikto? Nase urady nezaujima kto je vlastnikom tej offshore?
-Ake dokumenty na to bude treba?

EDIT:
Co vravite na toto? http://pavolvarhanik.sk/comment/7591#comment-7591
Dáša_
10.09.13,17:47
hmm, tak som práve čítala, že je v NR návrh na zmenu zákona o dani z príjmu, kde pôjde na platby do daňových rajov zrážková daň 35%. Práve aby sa zamedzilo špekuláciam s neplatením zdravotných odvodov... A za zrážkovú daň bude zodpovedná slovenská firma. Vo svetle tohto by som si to založenie asi rozmyslela. Aj keď niekedy je dôležitá aj tá anonymita. Ale tuším Holansko a cyprus to zase nepostihne :)
blavaciko
10.09.13,19:20
uradom je ukradnute, kto je vlastnikom offshore... samozrejme treba dat pozor na niektore veci, napriklad aby sa ani taka offshore spolocnost nestala danovym rezidentom atd...

ano, planuje sa zaviest zrazkova dan 35% ale aj to len pri niektorych platbach
peter227
11.09.13,09:57
Vdaka za odpoved, nemate niekto link na ten navrh? Ako sa teda da vyhnut zdrav. odvodu z dividend? Pokial si zalozim firmu v krajine EU, tak ta firma bude musiet platit dan z tych dividend? Ako sa to da obist? Offshore firma zalozi firmu v EU ktora zalozi tu Slovensku s.r.o.?
Dáša_
11.09.13,11:02
peter227
13.09.13,12:35
vdaka za link, ako sa teda co najjednoduchsie vyhnut tomu 14% zdrav. odvodu?
KEJKA
13.09.13,12:47
založiť firmu bez aktívnej činnosti, ktorá bude matkou tvojej sro, Matka-sro z dividend ZP isto neplatí.
peter227
13.09.13,13:12
kde tu firmu zalozit? pokial to bude na SK tak ten zdrav. odvod budem musiet zaplatit z dividend tej matky, nie? a co dvojite zdanenie? predpokladam ze to je nejako osetrene, ale netusim ako to funguje..