Thomba
16.03.06,20:56
Kto mi vysvetlí, kto je spôsobilý vykonávať poučenie obslúh a preškolenie obslúh na vyhradených technických zariadeniach(tlakových a elektrických). Aké vzdelanie musia mať obsluhy a či môžu súčasne vykonávať obsluhu tlakových a elektrických vyhradených technických zariadení?
willma
17.03.06,07:48
Odpovede nájdeš vo vyhláške 718/2002, resp. daj vedieť o aké konkrétne zariadenia sa jedná.



Kto mi vysvetlí, kto je spôsobilý vykonávať poučenie obslúh a preškolenie obslúh na vyhradených technických zariadeniach(tlakových a elektrických). Aké vzdelanie musia mať obsluhy a či môžu súčasne vykonávať obsluhu tlakových a elektrických vyhradených technických zariadení?
Origos
17.03.06,08:39
718/2002 § 20, ods. 1 a 2 - V prípade obsluhy technického zariadenia elektrického nízkeho napätia môže poučenie vykonať aj poučený pracovník, ktorý bol poverený touto činnosťou.
Na tlakové - môže poučiť napr. "revízny technik" -odborne spôsobilá osoba -vydá poverenie počenej osoby (+obsah poučenia, prípadne test ...atď)
ABDOR
20.03.06,15:10
Potrebujem poradit.
ABDOR
20.03.06,15:14
Kupil som Videoprojektor. Povedali mi ,že ma záruku 2 roky.Lenže po 4 mesiacoch sa mi v nom pokazila žiarovka. Na to mi povedali, že na žiarovku sa vstahuje len 3 mesiace záruka. Je to možné?
Ibaka
23.03.06,21:24
Obsluhovať technické zariadenia zaradené podľa vyhl. 718/2002, (tlakové, plynové, elektrické a zdvíhacie- všetky su zaradené do jednotlivých tried) môže iba pracovník s odbornou spôsobilosťou. Kurzy vykonávajú napr revízny technici, ktorí majú príslušné osvedčenie, resp. oprávnenie vydané MPSVaR. Ak niektorý pracovník má osvedčenie obsluhovať napríklad plynovú kotolňu, súčasne môže mať aj prísl. osvedčenie na el. zariadenia, tlakové a pod. napr. ja mám oprávnenie vykonávať kurzy na plyn, tlak, BOZP, OPP....