analfabetta
08.09.13,14:52
Vraj ju poskytujú u nás dve poisťovne. Ako to funguje v praxi? Ďakujem.
veronikasad
08.09.13,13:02
pýtaš sa na poistenie čoho ?

Generali poisťovňa vám nezamestnanosť poistí v rámci samostatného produktu-Železná rezerva. To garantuje preplácanie pravidelných výdavkov (nájomné, energie, školné) v prípade straty zamestnania až po dobu 6 mesiacov. „Okrem toho spolupracujeme aj s inými spoločnosťami, kde pri strate zamestnania zabezpečujeme v spoločných produktoch úhradu platby počas dohodnutej doby (spravidla 6 až 12 mesiacov), alebo do dohodnutého limitu plnenia,“ dodáva Zuzana Hliváková, hovorkyňa Generali.
analfabetta
08.09.13,13:28
Pýtam sa na poistenie v komerčnej poisťovni v prípade straty zamestnania.
veronikasad
08.09.13,13:41
čo by ti tá komerčná poisťovňa mala počas straty zamestnania preplácať ?
buchač
08.09.13,14:15
Prax je asi takáto - viď postup pre analfabeta :rolleyes:

Zadáš do GOOGLA príslušný výraz a klikneš na tú ikonku znázorňujúcu lupu ...

" poistenie pre prípad nezamestnanosti "
https://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=poisten%C3%ADm+pre+pr%C3%ADpad+nezamestnanosti&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
Približný počet výsledkov: 76 000 (0,21 sekúnd)

Následne už len čítať je potrebné .

Tretí od vrchu je článok :
Strata práce sa dá poistiť. S podmienkami
...
...
Každý by si však mal zrátať, či by poisťovni nezaplatil viac, než by boli dávky prijaté od nej, ak by o prácu prišiel napríklad po troch rokoch od poistenia. „Výhodnejšie môže byť vytvoriť si finančnú rezervu," dodal Ďurkovič.
http://ekonomika.sme.sk/c/5043509/strata-prace-sa-da-poistit-s-podmienkami.html
analfabetta
12.09.13,09:46
dakuejm za postup, do googla som zadavala,vlastne tam som to aj našla,ja som sa pýtala na Vaša skúsenosti
Ice dive
12.09.13,09:54
však sa nad tým zamysli... ako to funguje, je to poistenie pre prípad straty zamestnania, ktoré je nezavinené z tvojej strany... t.j. napr. PN-ka od určitého dňa spravidla od 30teho... (to už asi nebude bežná chrípka, ale niečo o dosť vážnejšie....), ďalej zrušenie pracovného miesta... a pod.. . v žiadnom prípade ti nepreplatia, ak dáš výpoveď sama, alebo výpoveď dohodou a pod... takže je to dosť drahý produkt s dosť oklieštenými podmienkami....
analfabetta
12.09.13,11:06
Ďakujem,niečo takéto som mala na mysli, táto odpoveď mi pomohla v rozhodovaní.