klara5
08.09.13,16:20
Rada by som vas poprosila o radu, mala som asi pred rokom dopravnu nehodu, ktoru sposobil iny vodic. Bola som dlhodobo na PN,a stale mi ostali nasledky, ktore chvalabohu vsak nemaju dosah na moju pracu. Chcem sa ale opytat,ake moznosti mam v suvislosti s nahradou skody..som totiz 1 rok pred predcasnym dochodkom, a pocula som ze si mozem potom ziadat aj skodu na dochodku..o ktoru sa znizila jeho vyska za cas PN. Je tomu tak ? voci komu je ju mozno ziadat a dokedy? dakujem velmi pekne za kazdu radu.
Ice dive
08.09.13,15:53
náhradu škody môžeš žiadať od poisťovne, kde mal vinník PZP... popýtaj sa svôjho lekára, na rozsah trvalých následkov nech ti to spíše a s tým si choď uplatniť škodu....
klara5
09.09.13,07:15
..a to uplatnenie sa prakticky spravi ako ? pisomna vyzva adresovana poistovni na nahradu skody na zdravi ?
Ice dive
12.09.13,09:52
normálne vyplníš tlačivo nahlásenie poistnej udalosti z PZP a priložíš správu od lekára.... je to rovnaký postup ako pri uplatňovaní pokrkvaného nárazníka z PZP...
AmmiS
13.09.13,20:12
Rozsudkom, ktorým bol vodič uznaný vinným ste bola odkázaná ako poškodená na občianskoprávne konanie, kde si môžete nárokovať škodu podľa občianskeho zákonníka cestou súdu. Pri škode na zdraví sa odškodňujú bolesti a sťaženie spoločenského uplatnenia a okrem iného aj ako ste uviedli náhrada za stratu na dôchodku. Premlčacia doba je 2 roky odo dňa, keď ste sa o škode dozvedela.
bubkoch
14.09.13,07:11
poskodeny nahlasuje poistnu udalost ? ja som si doteraz myslel ze udalost nahlasuje poisteny (v tomto pripade vinnik), poskodeny nahlasuje rozsah skody, ktory chce aby poistovna preplatila ... :-)
klara5
16.09.13,09:56
a tento moment je kedy ? ak este trestne konanie neskoncilo musim cakat na pravoplatnost?