Idukas
08.09.13,18:06
Dobrý deň,
hľadám šikovných učiteľov nemčiny na ZŠ. Nečakane som sa dostala k tomu ( nie veľmi chcene ) , že budem v tomto školskom roku vyučovať nemčinu na našej škole. Učí sa u nás v ročníkoch 6-9 po dve hodiny týždenne. Nemám ju vyštudovanú,nikdy som ju neučila, aj keď hovorím celkom slušne. Od predchádzajúcej kolegyne nezostali žiadne materiály, plány a pod. A ja mám hlavu v smútku. Momentálne okrem práce v škole mám kopu iných povinností a mám hrôzu z toho,ako tento školský rok zvládnem. Veľmi by mi pomohlo, ak by sa našiel niekto, kto nemčinu učí a mohol by mi poskytnúť TVVP, prípadne ak niekto má odložené prípravy na hodiny alebo si ich priebežne robí a mohol by mi postupne posielať (rada aj za finančnú odmenu). Nie, nie som lenivá,ani neschopná,práve naopak, chcem pracovať poctivo a deti aj niečo naučiť, určite by som si materiály upravovala ešte po svojom.Len neviem, ako na to, kde začať, neviem sa zorientovať a nemám sa koho spýtať. Cítim sa ako neplavec, ktorého zrazu hodili do stredu jazera.... Neviem sa pohnúť a mám obrovský strach ako všetko zvládnem.Už teraz sa bojím, že nezvládnem a bude trpieť moja rodina a nakoniec skončím v nemocnici. Viem, o čom hovorím... Prosím,ak by sa tu našiel niekto ochotný pomôcť,(kľudne aj za finančnú odmenu) budem sa tešiť súkromnej správe s kontaktom.
Veľmi ďakujem.
meha
09.09.13,06:42
Tvoja žiadosť o pomoc mi tak trochu vyrazila dych.Oceňujem tvoju snahu ,no som rozhorčená z toho ,že sa vôbec niečo také môže stať.To môžem ísť učiť aj ja.Ja som sa nemčinu aspoň učila.Neviem,či môže niekto niekoho donútiť niečo také robiť.Veď ty sa budeš zodpovedať žiakom a ich rodičom za vedomosti ,ktoré majú.Hovoriť nemecky a učiť nemčinu sú dve rozdielne veci.Toto je naše školstvo a vraj nedostatočne ocenení učitelia.Nevymeň zdravie a rodinu,za prácu,ktorú Ťa niekto núti robiť.Ak sa predsa len rozhodneš v tom pokračovať,držím palce.Kontaktovala by som sa aj s bývalou kolegyňou,ak sa to len trochu dá.