veroniq
16.03.06,22:16
Dobrý večer,
mám auto zaradené v majetku firmy.
Vediem knihu jázd, musím v tejto knihe viesť aj súkromné jazdy, resp. kedy je nutné v knihe jázd viesť aj súkromné jazdy.

Ďakujem
Zita5
16.03.06,21:19
Dobrý večer,
mám auto zaradené v majetku firmy.
Vediem knihu jázd, musím v tejto knihe viesť aj súkromné jazdy, resp. kedy je nutné v knihe jázd viesť aj súkromné jazdy.

Ďakujem

V knihe jázd vedieš všetky kilometre , ale ak tam vykážeš súkromné ,tak percentuálne k tomu musíš znížiť na konci roka v rámci uzávierkových operácii všetky náklady spojené s využívaním podnikateľského auta na súkromné účely .
Danah
17.03.06,14:48
Mám podobný problém. Mám živnosť a súčasne som zamestnaná. Môj zamestnávateľ chce, aby som na služobné cesty používala vlastné auto, ktoré však mám zaradené do podnikania, a platím lízingové splátky. Ako mám viesť takéto cesty v knihe jázd? je nejaká iná legálna cesta, ako vzájomne zúčtovať takéto cesty?
Ďakujem za odpoveď
Manual
17.03.06,15:21
Mám podobný problém. Mám živnosť a súčasne som zamestnaná. Môj zamestnávateľ chce, aby som na služobné cesty používala vlastné auto, ktoré však mám zaradené do podnikania, a platím lízingové splátky. Ako mám viesť takéto cesty v knihe jázd? je nejaká iná legálna cesta, ako vzájomne zúčtovať takéto cesty?
Ďakujem za odpoveď Danka úprimne povedané legálna cesta by bola vtedy, keby tvoj zamestnávateľ si nejakú činnosť objednal u teba ako u SZČO a ty by si mu to faktúrovala a pritom by si použila na zabezpečenie tejto činnosti svoje firemné auto. Ale to určite nebude. Tak ti ostávajú 2 možnosti. Súkromné cesty so služobným autom, alebo tieto cesty nejak zapracuješ do služobných. Pretože inak by si musela krátiť zisteným % všetky náklady čo súvisia s prevádzkou firemného auta. Asi toľko. Tretia cesta nie je.
Pekný podvečer...:)
veroniq
18.03.06,09:06
Dakujem za odpoved,

este nad tym rozmyslam, pisete ze ak vykazem v knihe jazd sukromne jazdy, percentualne k tomu musim znizit na konci roka vsetky naklady spojene s vyuzivanim auta.
Ake vsetky naklady teda treba znizit?
Je mi jasne ze PHM, ale musim znizit napriklad aj naklady na opravy, poistne, alebo dokonca odpisy za automobil?

Dakujem
Zita5
18.03.06,09:11
Dakujem za odpoved,

este nad tym rozmyslam, pisete ze ak vykazem v knihe jazd sukromne jazdy, percentualne k tomu musim znizit na konci roka vsetky naklady spojene s vyuzivanim auta.
Ake vsetky naklady teda treba znizit?
Je mi jasne ze PHM, ale musim znizit napriklad aj naklady na opravy, poistne, alebo dokonca odpisy za automobil?

Dakujem


Komplet všetky náklady spojené s úžívaním MV.
Jozef I
18.03.06,10:28
Komplet všetky náklady spojené s úžívaním MV.

Zitka, ja mam este otazku. Ako by sa dalo obist percentualne ponizenie nakladov? Tak ze neuvediem ziadne km v knihe jazd ako sukromne? Proste ich tam nebudem evidovat? Ale to mi potom nebude sediet asi zostatok km podla pocitadla.
Zita5
18.03.06,10:32
Zitka, ja mam este otazku. Ako by sa dalo obist percentualne ponizenie nakladov? Tak ze neuvediem ziadne km v knihe jazd ako sukromne? Proste ich tam nebudem evidovat? Ale to mi potom nebude sediet asi zostatok km podla pocitadla.

Jedine že súkromné rozpíšeš na služobné ....:rolleyes:
Zita5
18.03.06,10:32
K tomu tachometru , pochybujem totižto , že by niekomu aj sedel .;) :)
Vlado66
18.03.06,10:33
Tak si vymysliš nejaké jazdy tak aby ti sedeli km..,ktore si nabehal súkromne.
duficek
18.03.06,10:36
Zitka, ja mam este otazku. Ako by sa dalo obist percentualne ponizenie nakladov? Tak ze neuvediem ziadne km v knihe jazd ako sukromne? Proste ich tam nebudem evidovat? Ale to mi potom nebude sediet asi zostatok km podla pocitadla.
presne tak, kilometre nebudu sediet. "treba" to riesit fiktivnymi jazdami, pripadne existuje program na generovanie knihy jazd, ktory sa o vsetko postara....
ale ja by som urcite nejake percento jazd osobneho automobilu v majetku SZCO dal ako sukromne jazdy, teda pokial nema este druhe auto, ktore ma na sukromne ucely.
Zita5
18.03.06,10:37
Ono vlastne , ani by som také niečo nemala radiť , ale každý si je zodpovedný za svoju evidenciu ......však to nemusím pripomínať .

Ak by prišlo k daňovej kontrole a zistilo by sa , že podnikateľ okrem firemného vozidla žiadne súkromné nemá , tak v dokazovaní a podobne , by mohli daniari vylúčiť určité percento z výdavkov. Toho si buď vedomý , že vždy to riziko z oblasti orgumentácie používania vozidla tu je .
Jozef I
18.03.06,11:32
Dakujem Vám všetkým za odpovede. Je mi jasné, že obhajoba je na mne. Ale už som v obraze. Tak idem na tie kilometre, trochu matematiky mi nezaskodi.... :D
Mikolajova
19.07.06,18:50
SZČO využíva auto v súvislosti s podnikaním, podniká v mieste bydliska, kde má aj trvalý pobyt. Chcem sa opýtať, nakoľko prevádzkuje pohostinstvo, neustále niečo nakupuje do dňa má viac dokladov na nákup ako v tomto prípade viesť knihu jázd stačí ak napíšem do nej napr:
15.08. Košice-mesto, 88 km, nákupy 188568 stav tachometra
Manual
20.07.06,18:03
SZČO využíva auto v súvislosti s podnikaním, podniká v mieste bydliska, kde má aj trvalý pobyt. Chcem sa opýtať, nakoľko prevádzkuje pohostinstvo, neustále niečo nakupuje do dňa má viac dokladov na nákup ako v tomto prípade viesť knihu jázd stačí ak napíšem do nej napr:
15.08. Košice-mesto, 88 km, nákupy 188568 stav tachometra
Ja to tak píšem...:)
Mikolajova
23.07.06,16:37
Prosím Vás, môže si SZCO dávať do nákladov pracovné cesty, ktoré má ak ide za účtovníkom ktorý je v PO a on pochádza z KE?
STRELEC
23.07.06,20:29
Prosím Vás, môže si SZCO dávať do nákladov pracovné cesty, ktoré má ak ide za účtovníkom ktorý je v PO a on pochádza z KE?Áno. Samozrejme. Ak má SZČO miesto prevádzkovania živnosti v určitom meste, neznamená to predsa, že aj dodávatelia služieb musia byť z toho istého mesta.
Zoltán Kovács
24.07.06,07:24
Prosím Vás, môže si SZCO dávať do nákladov pracovné cesty, ktoré má ak ide za účtovníkom ktorý je v PO a on pochádza z KE?

Samozrejme, že áno. Veď v rámci jedného mesta sa to považuje za pracovnú cestu. Sídlo podnikania je na ulici XY a účtovník má kanceláriu na ulici YX v tom istom meste. Tá preprava z XY do YX má tiež náklady, ktoré súvisia s podnikateľskou činnosťou.