Peteroo7
08.09.13,19:42
Dobrý deň

Ja mám takýto problém. Mám osobný automobil, na ktorom som mal teraz nehodu. Zrazil som srnku keď som išiel do práce. Pri nehode neboli svedkovia a škoda podľa môjho odhadu nepresiahla 4000 € a tak som nevolal políciu. Srnka ušla. Kedže mám havarijné poistenie tak som nahlásil svoju nehodu (poistnú udalosť). Nasledovala obhliadka špecializovaným technikom zo spoločnosti slov experta. Potom mi prišlo z poisťovne vyjadrenie, že si môžem dať auto opraviť. Mám poisťovňu kooperativa. a mam automobil škoda. rok vyr 2005.

No moja otázka znie je možne urobiť opravu tak, že poisťovňa mi pošle peniaze na účet a ja si auto opravím doma sam alebo svojpomocne?

Pýtam sa to preto lebo už som mal nehodu a nebol som spokojný s prácou autoservisu a tak by som to chcel riešiť takto.

Poškodené diely musím vymeniť aj tak ide len o to že ja nemám za dieloch takú maržu ako servis a to iste platí aj o práci.

Ak je to možné tak, čo k tomu potrebujem aké to má nevýhody atď.

Ďakujem za Vaše drahocenné rady.
truch
08.09.13,19:29
Nepotrebuješ nič, nahlásiš, že chceš plnenie rozpočtom. Tiež mám Kooperatívu, syn mal nehodu, vinný bol iný vodič. Plnenie rozpočtom zo ZP prišlo hneď, akurát že spoluúčasť / máme aj HP/ nám ešte nevyplatili / meškajú už 4 mesiace/
Peteroo7
09.09.13,19:34
Dobrý deň p. Truch. Ďakujem za odpoveď ale ide to aj v prípade, že vinník nie je známi? V mojom prípade je to divá zver????
truch
10.09.13,16:08
Najlepšie je spýtať sa priamo v poisťovni, myslím si, že keď je auto HP, tak by to malo ísť, akurát si odpočítajú spoluúčasť.