jack205
08.09.13,20:12
Dobry deň mam problem , suseda na mňa stale vola mestsku policiu keď sa rozpravam na spoločnom balkone s kamaratmi , chcel by som vedieť či ma na to pravo ked nie sme nadmerne hlučny iba sa rozpravame.... chcel by som vedieť kedy ho porušujem pri koľkych decibeloch a ako mi to možu vlastne dokazať že rušim nočny kľud . Ďakujem
Mila123
08.09.13,18:46
ja milujem nočné rozhovory, pod oknami naších spálni....mladí ľudia rehocú sa, tým, že je všade kľud, i tak sú hluční.......neraz im "nadávam" z okna aby vypladli.......
alaya1
08.09.13,18:50
Dodrzuj nocny klud a nebude nikto na teba nikoho volat..
arizona
08.09.13,18:55
A preco sa nejdete rozpravat dovnutra? V noci sa zvuky viac ozyvaju, takze ak kusok od toho balkonu maju ludia okna a potrebuju v noci vyspat do prace, je jasne, ze ich to rusi..

Trochu tolerancie a ohladuplnosti by ti urcite nezaskodilo.
Podla tvojho prispevku je jasne, ze tie nocne hovory mavate casto,takze sa necuduj nespokojnosti susedov ...
misoft
08.09.13,18:59
misoft
08.09.13,19:02
To je malina - lepšie je, keď zaparkuje auto a pustí si svoje rádio na plné pecky......
arizona
08.09.13,19:09
my sme mali kedysi davno susedu, tiez jej vadili v noci decka na lavicke. Cez den si chystala vedra s vodou a v noci debatujucich oblievala.
buchač
08.09.13,19:26
Fakt máš problém ....ale s neprispôsobivosťou ......

Ide ale aj o to , čo je to hluk a čo je to rozhovor .
Tu ide o uhol pohľadu !!!
Ty a kamaráti ste mladí , plní elánu žiť a užívať ...
Susedovci na okolo môžu byť ale rodičia s malými deťmi , môžu to byť pracujúci na tie smeny ...v neposlednej miere sú aj susedia so zdravotnými problémami ...
Chápeš , na čo narážam ???

Spomínaš síce nejaké meranie , no silne pochybujem , že by prišiel niekto z Úradu mier a váh tie decibely merať , keď Ty poriadaš tie rozhovory .
Dôkaz je predsa ten Domový poriadok , ktorý nespomína žiadne decibely , ale nadmerný hluk . Hlukom je v podstate predsa to všetko , čo sa vymyká z tej bežnej dennej činnosti .

......a ten dôkaz nadmernej hlučnosti ???
Nechci radšej zažiť situáciu , keď niekomu puknú nervy a ako dôkazový materiál bude slúžiť lekárska správa a podanie udania na políciu...napadnutie s následnym ublížením na zdraví ...

Ozaj , len tak mimochodom ...ono sa zlé zvykne aj odplácať ...
Ferdosondo
09.09.13,03:46
Jack205 chcel by som vidieť, čo by si robil Ty keď by si mal isť spať a niekto by sa 5 metrov od teba "iba rozprával".
Samozrejme, kým ešte buváš, oni už zarezávajú v práci anikoho nezaujíma, či sú vyspatí alebo nie.