KlaudiaKK
09.09.13,10:06
Chcela by som si upresniť či aj teraz platí, že nevyčerpanú dovolenku mám preplatiť v poslednej mzde zomrelého. Mám taký problém, že zamestnanec dal výpoveď už niekedy v júni tak aby mu pracovný pomer skončil k 30.9. Vypočítali sme mu pomernú časť dovolenky + zostatok starej z roku 2012 a tak ju začal čerpať, tak aby ukončil PP k tomu 30.9.2013. ALE ! on počas toho obdobia zomrel a ja teraz neviem koľko tej dovolenky mu mám jemu resp., pozostalým preplatiť, či zostatok z tej alikvotnej časti do výpovede alebo ako keby ani nedal výpoveď a teda do konca roku2013 ? Prosím poradí mi niekto ?

Ďakujem veľmi pekne a ešte podotázočka : musím to vyplatiť hneď alebo môžem počkať na výplatný termín všetkých zamestnancov t.j. posledná mzda + dovolenka za 09/2013 bude vyplatená v 10/2013 alebo mu to vypočítam všetko a vyplatím pozostalým hneď ? Ďakujem
Tweety
09.09.13,08:40
Najprv vypočítaš nárok za rok 2013 ku dňu smrti, k tomu pripočítaš nevyčerpanú starú dovolenku a máš konečný počet, ktorý treba preplatiť..
KlaudiaKK
09.09.13,08:48
Ďakujem veľmi pekne a ešte podotázočka : musím to vyplatiť hneď alebo môžem počkať na výplatný termín všetkých zamestnancov t.j. posledná mzda + dovolenka za 09/2013 bude vyplatená v 10/2013 alebo mu to vypočítam všetko a vyplatím pozostalým hneď ? Ďakujem .
ivka70
09.09.13,12:08
Vyplatis to v najblizsom vyplatnom termine. ak zomrel v septembri, vyplatis spolu s ostatnymi mzdami vo vyplatnom termine za september, teda v oktobri.
Zaroven pripravis pozostalym aj potvrdenie k danovemu priznaniu, ktore musia podat za zomreleho najneskor do 3 mesiacov odo dna umrtia.

Samozrejme, mozes im vyplatit aj zalohu na tu poslednu mzdu, ale na to by som si ziadala nejaky podklad (napr. ich ziadost a suhlas vedenia spolocnosti k tejto ziadosti).
KlaudiaKK
10.09.13,09:20
Ďakujem pekne :)