teri23
09.09.13,10:33
Chcem sa opýtať ako je to s osobným príplatkom..Do zamestnania som nastúpila 1.3.2008.Mala som vo výmere funkčný plat a skúš.dobu na 3 mesiace.Ale keďže moja vedúca bola so mnou spokojná,tak mi po mesiaci dala prac.pomer na neurčito+mi bol priznaný osobný príplatok.V januári 2009 som šla na materskú dovolenku.a počas materskej som dostala nový výmer,kde som mala stále uvedený osobný príplatok.Počas rod.dovolenky sa znova menil moj výmer v roku 2010.zmenil sa mi platový stupeň z 1 na 2 -keďže som mala viac rokov praxe.teraz v júli som nastúpila po rodičovskej dovolenke znovu do práce a dostala som znovu nový mzdový výmer,kde mi zvýšili plat.stupeň z 2 na 3,čo je zvýšenie platu cca o 20 eur.ale osobné hodnotenie v novom výmere už nebolo.Takže vlastne hoci mi plat zvýšili,odobratím osobného príplatku mi ho znížili o 20 eur.
V zákone 553/2009 z.z.je uvedené,že odňať,zvýšiť,znížiť osobný príplatok može vedúci oddelenie - písomne.Odňať ho može pri hrubom porušení prac.disciplíny.Ja som prac.disciplínu nijako neporušila,keďže som bola na rodičovskej dovolenke.Písomne mi nebolo nič oznámené a ani na personálnom oddelení nemajú od mojej vedúcej žiaden návrh o odňatí osobného príplatku.Majú tam len návrh na zvýšenie plat.stupňa - čo mi zo zákona patrí.
Ja sa preto pýtam,či mi možu odňať osobný príplatok preto,že som bola na rodičovskej dovolenke.Keď mi bol raz ten osobný príplatok prizaný,tak mi ho možu len tak odňať?Druhá kolegyňa bola tiež na rod.dovolenke - síce len rok,ale ona ten osobný príplatok má.Dokonca jej ho teraz zvýšili. Mne nikto nič neoznámil,nikto ma o ničom neinformoval.Len mi dali nový mzdový výmer kvoli zvýšeniu tar.stupňa.Ako to mám riešiť?už teraz je moj plat smiešny-podotýkam že som VŠ vzdelaná a mám plat 369 eur v hrubom.
Ďakujem za odpoveď.

Ja