Dabeat
09.09.13,12:03
Dobrý deň,

situácia je takáto - po strednej som išiel študovať na VŠ, tú som po prvom semestri nechal a zaregistroval som sa na úrade práce. To som oznámil aj zdravotnej poisťovni. No kedže nebolo jasné kedy som presne ukončil štúdium to rozhodovanie a registrovanie na úrade práce sa tiahlo až do konca školského roka resp. do polky prázdnin a medzi tým ma už prijali na inú VŠ. To som im oznámil a tak mi mali poslať rozhodnutie o vylúčení z evidencie. To rozhodnutie mi poslali ale šikovná tetka na pošte mi to neoznámila a potom keď som sa bol na pošte na to pýtať sa zistilo že už ho nemajú a poslali ho už späť. No medzi tým som už začal chodiť do školy a na škole študujem už dlhšiu dobu. Nikdy nenastalo obdobie kedy by nemal kto za mňa platiť zdravotné poistenie, na úrade práce som sa pekne zaregistroval, ukončil to, nastúpil do školy a študujem, akurát zdravotná poisťovňa si pravdepodobne ešte myslí že som stále zaregistrovaný na úrade práce. Takže som sa zaplietol v tejto užitočnej byrokracii a chcem poprosiť o radu niekoho kto sa vyzná... vznikli mi kvôli tomuto neoznámeniu nebodaj nejaké podlžnosti? Alebo stačí prísť tam z papierami a pooznamovať im to dodatočne, alebo netreba ani to?

Ďakujem za odpoveď
kn-alka
09.09.13,10:04
Pozbieraj všetky papiere a skoč do ZP, pozrú sa, či im tam niečo nechýba.
Nečakaj, kým sa ZP ozve s nedoplatkom po 5 rokoch.
veronikasad
09.09.13,10:07
Čím skôr si choď na UP pre potvrdenie o vyradení z evidencie. Kopiu doruč do zdr.poisťovme + potvrdenie o návšteve školy. Treba tiež urobiť na prísl. tlačive zmenu platitela poistného.