RenataCh
09.09.13,11:37
Dobrý deň, skončila som štúdium maturitnou skúškou 22.05.2013 na gymnáziu. Škola mi vydala potvrdenie kde je napísané, že som bola študentom do 22.05.2013. Potrebovala som potvrdenie o tom, že študentom som do 31.08.2013, keďže som sa zaevidovala na úrade práce až v septembri. Škola mi takéto potvrdenie nechce vydať.
Mila123
09.09.13,09:38
prečo chceš takéto potvrdenie? pre koho?
veronikasad
09.09.13,09:44
§ 4 Zákona o prídavku na dieťa

Sústavná príprava dieťaťa na povolanie

(1) Sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa tohto zákona je štúdium

a) na strednej škole7) okrem štúdia popri zamestnaní, kombinovaného štúdia a štúdia jednotlivých vyučovacích predmetov,

b) na vysokej škole8) okrem externého štúdia.

(2) Sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa tohto zákona nie je príprava profesionálneho vojaka v prípravnej štátnej službe na výkon dočasnej štátnej služby podľa osobitného predpisu,9) príprava policajta v prípravnej štátnej službe na výkon stálej štátnej služby podľa osobitného predpisu,9a) príprava colníka v prípravnej štátnej službe na výkon stálej štátnej služby podľa osobitného predpisu9b) a príprava príslušníka Hasičského a záchranného zboru v prípravnej štátnej službe na výkon stálej štátnej služby podľa osobitného predpisu.9c)

(3) Sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa odseku 1 písm. a) sa začína najskôr od začiatku školského roka prvého ročníka strednej školy. Sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa odseku 1 písm. b) sa študentovi vysokej školy začína odo dňa zápisu na vysokoškolské štúdium prvého stupňa alebo na vysokoškolské štúdium druhého stupňa a trvá do skončenia štúdia.10)

(4) Sústavná príprava dieťaťa na povolanie podľa tohto zákona je aj obdobie

a) bezprostredne nadväzujúce na skončenie štúdia na strednej škole, najdlhšie do konca školského roka, v ktorom dieťa skončilo štúdium na strednej škole,
ninka24
09.09.13,10:00
Keďže nepokračuješ ďalej v štúdiu, ani ti takéto potvrdenie škola nemôže vydať.