duficek
16.03.06,22:59
mam 3 zamestnancov, na prevadzke je 40h pracovny cas, nerovnomerne rozvrhnuty na :
po 5h; ut,str,stvr,pia 7,5h sobota 5h. vo sviatok sa nepracuje.
su v takomto pripade nejake zmeny v mzdach (dovolenky atd) oproti klasike 8h denne po-pia?
Manual
17.03.06,04:54
mam 3 zamestnancov, na prevadzke je 40h pracovny cas, nerovnomerne rozvrhnuty na :
po 5h; ut,str,stvr,pia 7,5h sobota 5h. vo sviatok sa nepracuje.
su v takomto pripade nejake zmeny v mzdach (dovolenky atd) oproti klasike 8h denne po-pia?
Že máš takto rozvrhnutý pracovný čas pre potreby prevádzky je v poriadku. Nárok na stravenky majú, nech ťa nemýli čerpanie dovolenky že pracujú v ten deň napr. 5 hodín. Čerpanie dovolenky je rovnaké pri 5 hodinovej prac. dobe ako aj pri 8 hod. prac. dobe.
Prkný deň...:)
duficek
17.03.06,08:48
vdaka za odpoved
duficek
16.08.06,18:58
chcel by som oprasit tuto moju temu, kedze prisiel cas dovoleniek. z povodneho zadania preberam, ze pracovny tryzden ma u nas 6 dni, teda pracuje sa pondelok-sobota pri dodrzani 40h tyzdenneho prac. casu.
1 - je v tomto pripade narok na dovolenku tiez 20 dni za rok (alebo viac)?
2 - ak si zamestnanec zoberie "tyzden" dovolenky od pondelka do soboty, odratam mu v tomto pripade 6 dni dovolenky?
Orsz
16.08.06,19:07
chcel by som oprasit tuto moju temu, kedze prisiel cas dovoleniek. z povodneho zadania preberam, ze pracovny tryzden ma u nas 6 dni, teda pracuje sa pondelok-sobota pri dodrzani 40h tyzdenneho prac. casu.
1 - je v tomto pripade narok na dovolenku tiez 20 dni za rok (alebo viac)?
2 - ak si zamestnanec zoberie "tyzden" dovolenky od pondelka do soboty, odratam mu v tomto pripade 6 dni dovolenky?

Nie, iba 5 dní. Pretože v úhrne majú 40-hodinový týždenný pracovný úväzok, len nepravidelne rozdelený.
endrju
16.08.06,19:10
chcel by som oprasit tuto moju temu, kedze prisiel cas dovoleniek. z povodneho zadania preberam, ze pracovny tryzden ma u nas 6 dni, teda pracuje sa pondelok-sobota pri dodrzani 40h tyzdenneho prac. casu.
1 - je v tomto pripade narok na dovolenku tiez 20 dni za rok (alebo viac)?
2 - ak si zamestnanec zoberie "tyzden" dovolenky od pondelka do soboty, odratam mu v tomto pripade 6 dni dovolenky?
Nárok je v týždňoch. 4 alebo 5 týždňov. Takže by to malo byť 24 dní, resp. 30 dní. Za celý týždeň odpočítaš potom 6 dní z nároku. Náhradu však zaplatíš za 40 hodín.
Ak si zoberie dovolenku v pondelok - platíš náhradu 5 hodín; v utorok - 7,5 hodiny a t.ď.
duficek
16.08.06,19:23
dakujem vam za odpovede
endrju, to je logicke, mohlo ma to riesenie napadnut sameho kurnik :)