majkatorka
09.09.13,14:09
Zdravím,
existuje nejaký predpis, ktorý špecifikuje stavebnotechnické riešenie nebytovej stavby? Existuje v klasifikácii nebytových stavieb niečo ako hobby dielňa? Ak áno, aké sú požiadavky na jej vybavenie a realizáciu? Ďakujem
julysak
09.09.13,13:20
Hobby dielňa sotva - - hobby nie je profesia.
majkatorka
09.09.13,16:45
môjmu susedovi vydali rozhodnutie o umiestnení stavby 60cm od hranice pozemku na "montážnu hobby dielňu" s pôdorysom 8,85x25m...
wagner
09.09.13,19:48
Nazvať to môžeš ako chceš, aj hobby dielňa. Pretože do stavebného povolenia sa udáva názov stavby, tak ako máš rodinný dom, tak môžeš mať aj iný názov.
julysak
10.09.13,14:41
60 cm ?
pozri stavebný zákon / miestne podmienky
PS
Sused býva vyvaný, aby sa vyjadril.
julysak
10.09.13,14:42
25 m ?
Má nejaké DLHÉ hobby :D
buchač
10.09.13,17:15
Nedá mi ...NEDÁÁÁ ...!

Hobby alebo záľuba či koníček je to, čo ľudia robia radi, čím sa viac-menej systematicky a dlhodobejšie bavia a čím nezarábajú žiadne peniaze.

Takže v konečnom dôsledku by som mal - aj mám ( ja teda úplne ) niekde u teplého otvoru všetky zákony ohľadom vybavenia .
Je úplne jedno , či sa jedná o vybavenie ohľadom vercjaku , tepla , hygieny , vetrania , ........

Jediné , čo je potrebné splniť , je to stavebné povolenie alebo ohlásenie ...
majkatorka
17.09.13,17:28
naše námietky neuznali, keďže ide o nebytovú stavbu. vraj... celý projekt vyzerá ako vila so slnečnou terasou pozdĺž nášho plota. preto chcem vedieť, či sú nejaké predpisy, čo je nebytová stavba a čo rodinný dom? to stačí, že si to inak nazvem a môžem stavať ako si zmyslím a obísť vyhlášku o odstupoch?