kespan
09.09.13,14:25
Zdravim vsetkych. Strucne k mojej situacii:
- momentalne sa rozvadzam.
- byvam v starsom prenajatom dome, kde mam aj dielnu
- mam jednoosobovu sro-cku, mesacny obrat mam priemerne okolo 1000e, je to rozne.
Ten domcek si musim odkupit ak tu chcem ostat. Co by mi aj vyhovovalo zo sukromnych aj profesnych dovodov. Jedna sa o sumu cca 8.000eur.
A moja otazka znie ako a odkial by som mohol tieto financie ziskat. Banka v ktorej mam ucet odomna pozaduje rocny obrat 40-tis (keby som mal takyto obrat nepotrebujem pozicat). Dostal som rozne informacie ale som z nich uz taky zblbnuty ze vlastne nic neviem. Samozrejme rucit by som chcel nehnutelnostou a prilahlym pozemkom. Kvoli roznym dovodom to chcem na firmu nie na sukromnu osobu. Vie ma niekto spravne nasmerovat ako to riesit? Pomoct alebo poradit?
naxmt
17.04.16,13:11
uz je asi neskoro odpovedat... ale ak by ste to chceli ako FO nepodnikatel bola by to jednoducha hypoteka pri 1osobovej SRO sa vypocita vas prijem ako 10% z obratu /12 . Ak to chcete riesit na sro bude treba kompletne danove priniest do banky nech Vam to prepocitaju pocitajte s tym ze to bude na vyssich urokoch ako hypo pre FO.