asterix174
09.09.13,18:13
Dobrý deň, má niekto skúsenosti zo sumou za trvalé následky úrazu?. Uznali mi trvalé následky ale poisťovačka mi nevedela povedať koľko peňazí dostanem. Neviem akým sposobom funguje ten výpočet. Ked som poistený napr. na 10000€ a uznajú mi 18% podľa tabuľky znamená že dostanem 1800€ alebo sa to nejak kráti. Nemám s tým skúsenosť preto píšem tu. poistku mám v ING Dakujem
A ešte na doplnenie: Zaujmalo by ma odkady začina plynúť doba 15 dni ktoré majú na vyplatenie. Od uznania medicinskym oddelením alebo čím vlastne končí to šetrenie udalosti? Dik
avalik
09.09.13,17:29
asterix174
09.09.13,18:53
A ešte na doplnenie: Zaujmalo by ma odkady začina plynúť doba 15 dni ktoré majú na vyplatenie. Od uznania medicinskym oddelením alebo čím vlastne končí to šetrenie udalosti? Dik
avalik
09.09.13,19:12
to by malo byt uvedene niekde v zmluve alebo vo vseobecnych zmluvnych podmienkach
AmmiS
09.09.13,19:45
Dobry den, skuste blizsie popisat, aky uraz to bol? ako sa stal? pracovny? alebo sposobeny havariou?

To, ze mate poistnu zmluvu v ING je super, je to vasa sukromna poistka. V zmluvnych podmienkach by ste mali mat popisany postup, podmienky a lehoty, ktorych sa poistitel musi drzat. Vyplatit, vyplati urcite... aspon v to verim a to, ako sa to vypocita vam neviem povedat bez nazretia do konkretnej zmluvy.

Okrem toho mate narok aj na nahradu skody podla Obcianskeho zakonnika. § 420 a nasl. Pri škode na zdraví sa jednorazove odškodňujú bolesti poškodeného a sťaženie jeho spoločenského uplatnenia, strata na zarobku...

Poistovna je povinna dokoncit setrenie v co najkratsom case, OZ pocita s lehotou do jedneho mesiaca. Ak to nie je mozne, moze poistovna poskytnut preddavok. Setrenie spociva v zhromazdeni vsetkych dolezitych dokumentov (lekarsky posudok a ine) od poisteneho. V niektorych pripadoch poskodenia na zdravi sa zdravotny stav ustaluje az po mesiacoch, ci rokoch... teda lekar vyda posudok po ustaleni zdravotneho stavu, ohodnoti bodmi vase zdravotne postihnutie a podla toho sa to vypocita vyska nahrady skody, ktora sa uplatnujem navrhom, cestou sudu. V akychkolvek nejasnostiach je dobre vyhladat pravnika/advokata. Poistovne totiz rady priznaju menej ako by mali....
AmmiS
09.09.13,19:50
Zabudla som reagovat na vase upresnenie. 15 dnova lehota podla Obcianskeho zakonnika plynie od ukoncenia setrenia, takze po mesiaci od oznamenia poistnej udalosti, ak je to mozne ho do mesiaca ukoncit. Nie je v tej poistnej zmluve od ING postup ako a kedy poistitel vyplaca plnenie?
asterix174
10.09.13,07:17
Nebol to pracovný úraz ani nepracujem, som študent takže iné odškodnenie asi nedostanem. Neviem či je to uvedené v poistnej zmluve asi ani nie iba mi poisťovačka povedala že už išlo nejaké rozhodnutie a že mam byť trpezlivý.