Žabinka
10.09.13,08:17
Včera som sa rozčúlila. Syn prišiel zo školy s tým, že mu mám z internetu vytlačiť dáke veci na povinný odborný predmet-elektrotechnika. Keď to nebude mať, dostane 5. Ja som si to pozrela, a zistila som, že sa jedná o vytlačenie komplet učebnice -texty, obrázky a schémy. Tak to som odmietla. Argument -škola nemá finančné prostriedky, aby to zabezpečila. To ma nas..lo ešte viac, ja viem v akom žalostnom finančnom stave je školstvo, ale ako prišli na to, že finančná situácia rodičov je stále lepšia a lepšia, a budú financovať a zabezpečovať to, čo je povinnosťou školy?
Zaujímalo by ma, či aj vy máte s týmto skúsenosti, ako ste ich riešili, či ste len ticho sklopili uši a zabezpečili, alebo ste to aj nejak ráznejšie riešili.
A prosím učiteľov, aby neprispievali odpoveďami typu ..školstvo je v zlej finančnej situácii.. To viem aj sama. Ďakujem, ak sa podelíte o vaše skúsenosti.
Žabinka
10.09.13,06:37
Aby som doplnila, jedná sa o vytlačenie 150 strán. Keď treba okopírovať dáky obrázok, alebo niečo malé, s tým nemám žiadny problém, ale tlačiť celú učebnicu nebudem..
zanetth
10.09.13,06:44
Áno, stretla som sa s tým u syna na SŠ, ale celú učebnicu naraz som vytlačiť nemusela - len postupne, podľa toho čo práve preberali... U dcéry na ZŠ to funguje tak, že z finančných prostriedkov, ktoré má k dispozícii ZRPŠ pri danej škole, zástupcovia rodičov vždy na začiatku šk. roka schvália sumu, ktorá je určená na nákup tonerov a atramentu do tlačiarne, aby učitelia mohli v škole potrebné veci vytlačiť a prekopírovať v dostatočnom množstve - nie je to vôbec malá suma, okrem toho z týchto prostriedkov bola kúpená aj tlačiareň, ktorá slúži učiteľom práve na tieto účely.... Vôbec tým nie som nadšená, lebo tie peniaze by sa dali presmerovať aj iným smerom, ale považujem to za lepšie riešenie, než aby si to každý študent zabezpečoval na vlastné náklady sám...Je veľmi smutné v akom stave sa naše školstvo a vôbec celé Slovensko nachádza...Človek pomaly stráca aj tie posledné zvyšky optimizmu, ktoré ešte má...

Tlačiť celú učebnicu naraz považujem za blbosť... Nerobila by som to a určite by som sa ohradila...To na trhu tie učebnice nie sú....? Tlač rozhodne vyjde drahšie, než keby si tú učebnicu kúpili žiaci z vlastného vrecka...
meha
10.09.13,07:10
Bohužiaľ ,toto je naše bezplatné školstvo.Keď navštevovali školu moje deti,tak sme sa na začiatku školského roku skladali na učebnice.Najhoršie je však to,že rodičia v snahe uchrániť dieťa pred zazeraním sklopia uši a robia čo učiteľ na základe rozhodnutia školy povie.Už vtedy som oponovala počítačovou technikou.Načo niečo tlačiť a prenášať hore dole.Doma sa učiť z internetu,škola nech zabezpečí počítače a problém by bol vyriešený.Over si na ministerstve školstva ,či daná škola dostala finančné prostriedky na zakúpenie tejto učebnice.Pokiaľ viem,ministerstvo obstaráva a zmluvne i finančne zabezpečuje učebnice pre základné a stredné školy.
ejamar
10.09.13,07:26
A že bezplatné vzdelávanie,......tiež ma zarazilo keď mi dcéra, 3. na ZŠ priniesla lístok od učiteľky, že potrebuje 15,- eur na pracovné zošity z AJ, SJ a to tretie si už ani nepamätám + 6,-- eur na nejaký anglický časopis s ktorým budú pracovať.......obdivujem mnohodetné rodiny....
Libra67
15.09.13,11:10
Z angličtiny každoročne platíme za knihy a pracovné zošity, tento rok sme už zaplatili 28 € + 12€.
KoxXxo
15.09.13,12:24
Najskôr treba na koňaky, hrebíčky.... a na knihy už nezostalo.
bubkoch
15.09.13,12:58
vsak klud, ty nie si zo zakona povinna mat doma ani tlaciaren ani internet, takze poziadavka sloly na nieco takeje smiesna ... co by som tej ucitelke aj patricne "vysvetlil"
Žabinka
15.09.13,13:04
vsak klud, ty nie si zo zakona povinna mat doma ani tlaciaren ani internet, takze poziadavka sloly na nieco takeje smiesna ... co by som tej ucitelke aj patricne "vysvetlil"
zatiaľ sa nič nedeje, vyučujúci sú ticho, nič nepýtajú, možno už niektorý z rodičov stihol narobiť poriadky.. rodičovské združenie ešte nebolo, ale školský zákon už mám pre istotu naštudovaný..:cool: