GABAZ
17.03.06,06:25
Obchodná spoločnosť prevádzkuje športový klub. Na svoju činnosť dostáva príspevok od mesta a tiež od športového zväzu. Počítajú sa tieto príjmy do obratu pre registráciu DPH? Inak má firma len príjmy, ktoré má zapísané v predmete činnosti. Dosť mi súri odpoveď, lebo celkový obrat by už bol pre registráciu, no neviem, či sa tieto príjmy počítajú. Veľmi by mi pomohlo, ak by niekto vedel poradiť nejaký zdroj informácií pre účtovanie športového klubu, či už z hľadiska dane z príjmov, či DPH.
Ďakujem a všetkým prajem pekný deň.
Milan Benka
17.03.06,05:39
GABAZ
18.03.06,13:22
Nikto by mi nevedel odpovedať ?
ALBO
18.03.06,14:57
Obchodná spoločnosť prevádzkuje športový klub. Na svoju činnosť dostáva príspevok od mesta a tiež od športového zväzu. Počítajú sa tieto príjmy do obratu pre registráciu DPH? Inak má firma len príjmy, ktoré má zapísané v predmete činnosti. Dosť mi súri odpoveď, lebo celkový obrat by už bol pre registráciu, no neviem, či sa tieto príjmy počítajú. Veľmi by mi pomohlo, ak by niekto vedel poradiť nejaký zdroj informácií pre účtovanie športového klubu, či už z hľadiska dane z príjmov, či DPH.
Ďakujem a všetkým prajem pekný deň. Ak vychádzam len z definície obratu, že je to výnos za dodané služby a tovar, tak potom by dotácia nemala ísť do obratu (to sú len poskytnuté peniaze a nie píjem za vami dodané služby)
GABAZ
18.03.06,15:36
Aj ja si tak myslím, ale potrebovala by som svoj názor oprieť o nejakú praktickú skúsenosť. Je to však taký špecifický prípad. Ale ďakujem za názor, možno sa ešte niekto ozve.
GABAZ
20.03.06,06:07
Veľmi by mi pomohlo, keby ma niekto uistil, že sa netreba registrovať za platiteľa DPH, ak bol obrat prekročený na základe príjmu z dotácie. Dnes je termín pre registráciu a stále mi v tom nie je jasno.
GABAZ
20.03.06,07:47
Posúvam tému.
ALDA
20.03.06,08:10
Ako uviedla ALBO..definícia "obratu "je snáď presná, nie?
GABAZ
20.03.06,08:54
Ďakujem za reakcie, viem že som otrava, ale akosi mi to stále vŕtalo v hlave.