monspa
17.03.06,07:07
Poraďte prosím podnikateľovi /SZČO/. Zamestnáva 15 zamestnancov a prevádza izolaterske práce. Oslovil ho český podnikateľ s ponukou na spoluprácu. 1/ Má možnosť pracovať na základe objednávky ako subdodávateľ prác na území ČR - čo má urobiť, kde sa má registrovať? 2/ Ponúkol mu možnosť ísť previesť práce na územie Nemecka na základe objednávky - čo robiť v takomto prípade? Neviem, či som sa vyjadrila presne, ale pokúste sa poradiť mi. Ďakujem!
monspa
31.03.06,05:13
Prosím, prosím, nikto mi neporadí? Už je to dosť súrne!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jojik
16.04.06,09:58
neviem ti poradit ale mam podobny problem a je sa pytam ako si to vyriesil ja mam este mesiac cas a neviem ani ktoru klucku na ktorych dverach mam chytit Dik
KEJKA
16.04.06,16:43
nepíšeš, či si registrovaný pre DPH. Ak áno, a tie práce budeš vykonávať na nehnuteľnosti, tak sa nechytáč žiadnej kľučky. Pracuješ poskytuješ službu, ktorú vyfakturuješ pre ičDPH CZ.... alebo DE...... s odkazom na §15, ods. 2.
Službu dodaní odberateľ.
monspa
26.04.06,06:39
Lida, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Ozývam sa až teraz, lebo ..... termíny na DPH a pod., chcem sa ešte opýtať, ak vieš poradiť.1/ Aké dlhé obdobie sa dá takto prevádzať práce na území ČR bez toho, aby bola povinnosť registrácie pre daň v ČR? On osobne tam nie je, na služobky odchádzajú iba zamestnanci. 2/ Nič iné nie je potrebné urobiť, iba vybaviť zamestnancom preukaz v zdrav.poisťovni? Ani oni ako závislé osoby nemajú žiadne povinnosti v zahraničí? Ak môžeš, ozvi sa, máš u mňa bodík.
KEJKA
26.04.06,07:01
Lida, ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Ozývam sa až teraz, lebo ..... termíny na DPH a pod., chcem sa ešte opýtať, ak vieš poradiť.1/ Aké dlhé obdobie sa dá takto prevádzať práce na území ČR bez toho, aby bola povinnosť registrácie pre daň v ČR? On osobne tam nie je, na služobky odchádzajú iba zamestnanci. 2/ Nič iné nie je potrebné urobiť, iba vybaviť zamestnancom preukaz v zdrav.poisťovni? Ani oni ako závislé osoby nemajú žiadne povinnosti v zahraničí? Ak môžeš, ozvi sa, máš u mňa bodík.
ďakujem, poteší.
ako dlho... no je to podnikanie v inom čl. štáte. Ak ti vznikne stála prevádzkáreň, t.j. budeš tam 183 dmí, tak sa zaregistruješ pre daň z príjmu tam, zrejme aj pre DPH a závislú činnosť.
Ber toto naozaj orientačne. Ak si tam s perspektívou dlhodobého pôsobenia, mal by si registráciu vybaviť hneď.
monspa
26.04.06,07:12
To som rada, že si sa pripojila. A čo robiť v tom prípade, ak má objednávku na montážne práce na obdobie 3 mesiace, potom bude podnikať iba v SR, potom sa objaví nejaký nový partner a objedná si práce na 2 mesiace? Myslým tým, že bude spolupracovať postupne s viacerými firmami, ale to obdobie ani v jednom prípade nepresiahne 183 dní. Kedy sa má zaregistrovať, ak nevie, či potom budú nasledovať iné objednávky? Okrem toho má jednu partiu, ktorá pracuje iba v SR. Nechcem mu to zbytočne komplikovať, ale na druhej strane by som bola rada, keby som si bola istá tým, že má všetko OK.
monspa
02.05.06,05:57
Lidka, prosím ak môžeš ozvi sa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!