Veronie
10.09.13,13:21
Tak som na porade nová. Vlastne som sa sem zaregistrovala kvôli tejto otázke. Mám svoj blog a zistila som, že ma druhý blog kopíruje. Je to nejako trestné, čo predpokladám že nie. :( Dá sa to nejako riešiť?
Richard
10.09.13,12:18
Je to trestné, nemôže ťa niekto len tak kopírovať.
Mala by si mať uvedené na blogu copyright, niečo podobné ako máme tu na Porade, dole v pätičke stránky. Ale aj keď to nemáš uvedené, je to tvoje autorské dielo.

Najlepšie ho upozorniť, neviem nakoľko ti to stojí za riešenie cez právnika, skús najprv tým dohovorením.
Veronie
10.09.13,12:27
Dakujem za odpoveď, dala som zlý názov otázky, ešte neviem ako to tu chodí. Takto: Ten blog ma priamo nekopíruje, číže nekopíruje moje články a nevydáva ich za svoje alebo nemá tam nič z môjho. Lenže ten štýl blogovania je rovnaký a som si viac než istá, že je to podľa môjho.
misoft
10.09.13,15:57
Poznámka: pokiaľ "kopíruje" štýl blogu - ten je často daný aj zdrojovou stránkou. Pokiaľ teda vyslovene nekopíruje články - nedá sa to považovať za porušovanie autorských práv.
Mnoho stránok, blokov, fór má rovnaký tvar, štýl i spôsob "komunikácie" - je to dané základom, z ktorého sa stránka tvorí. Hovorí sa tomu niekedy otvorený zdroj (open source).
Veronie
10.09.13,16:19
Viem, ze blogovanie je v podstate rovnake vsade, akurat sa mi nepaci, ze niekto napodobnuje mna ako taku... moje vyjadrovanie, zmyslanie apod.
Dáša_
10.09.13,17:06
skús to zobrať z tej lepšej stránky - buď hrdá na to, že si tak dobrá, že niekomu stojíš za kopírovanie. A keď si fakt tak dobrá, tak nie je pre teba problém byť vždy o krok vpredu. Pozrieť sa na to ale takto chce silnú osobnosť :)
misoft
12.09.13,17:31
No ak sa používajú rovnaké výrazové prostriedky, vetné spojenia, ba i celé vety - tak to už možno považovať za kopírovanie