twetty89
11.09.13,07:04
chcem sa spytat moze mi spolocnost provident dat exekutora? asi pred 3 rokmi vam nemohol dat lebo je to ako sukromna firma ale ci sa nieco nezmenilo
arizona
11.09.13,07:31
Ak mas voci tej firme dlzoby, tak ona ich moze vymahat aj cez exekutora.
Pocitaj s tym, ze okrem dlzoby zaplatis aj "ine" poplatky...
AmmiS
11.09.13,08:18
Kedy ste uzavreli zmluvu s Provident? Bol vydaný už rozhodcovsky rozsudok?
AmmiS
11.09.13,08:24
Aby som aj odpovedala: moze, ale mozte sa uspesne branit zalobou (podla vhodnosti, ostatnych okolnosti, ktore sa pytam vyssie a vzhladom na uzavretu zmluvu). Pretoze vacsina tychto zmluv je v rozpore so zákonom a tiez v rozpore s pravom EU.
buchač
11.09.13,09:26
Dnes 08:04twetty89
moze mi spolocnost provident dat exekutora?
.....lebo je to ako sukromna firma

Dobrý názor , pohľad na vec - pôžičku ....fakt " dobrý " ....
To znamená , že ak je to súkromná firma , taknemieniš vrátiť love ?
Ale aj keby to bola súkromný firma , ak má povolenie od patričných inštitúcií na takéto podnikanie , atk nie je čo riešiť .
Samozrejme , že spôsobom vrátenia - inak exekútor ....
Dalo by sa to v konečnom dôsledku brať aj tak , že si jeden od druhého v súkromí požičia a následne sa vyhýba , len aby nemusel vrátiť dlžobu .
Takýto by si zaslúžil okrem exe aj bejzbolkou po hlave , aby nekríval a rozum dostal ...


Dnes 11:24 AmmiSPretoze vacsina tychto zmluv je v rozpore so zákonom a tiez v rozpore s pravom EU.

Nemyslím si , že sú v rozpore !!!
Môžu byť v rozpore s dobrými mravmi ...maximálne ...
Vezmi si pôžičku od Tesca ( Home Credit ) a zblázniš sa z tých úrokov ...

Koniec koncov , podľa mňa len zúfalec ide do toho Providentu , respektíve si nespočíta alebo sa vopred neinformuje o úskaliach svojho počinu ....
Braňo
11.09.13,10:07
AmmiS
11.09.13,10:24
Vazeny pan Buchac,
nie to vobec neznamena, ze si poziciate peniaze a potom ich nevratite.

To znamena to, ze existuje urcity stupen ochrany spotrebitela (v Obcianskom zakonniku ), ktory zabezpeci ochranu spotrebitelom v pripade, ze nebankova spolocnost si uctuje vysoke percento urokov (co protizakonne je) tiez, ked sa v podmienkach neuvadza RPMN alebo ustanovenie o vylucnom rieseni sporov rozhodckovskym sudom a ine... V takom pripade sud moze vyslovit (na navrh) zmluvu s nebankovou spol. V TEJTO CASTI za neplatnu. Zavazok splatit dlh plati nadalej, pokial ho uz klient davno nezaplatil, kedze dlzna ciastka je takmer dvojnasobna presne kvoli nezakonnej vyske urokov.

Vy si nemyslite, ze niektore zmluvy resp. ich casti nie su v rozpore zo zakonom, ale ja s tym pracujem a viem dobre o com pisem. Prosim vas, nastudujte si problematiku a radte ludom tak, aby im to pomohlo....
AmmiS
11.09.13,10:29
Tento bod c. 1.10 hovori len o tom, ze poskytovatel uveru moze svoje prava previest na inu PO, to znamena, ze moze postupit pohladavku, ktoru potom bude vymahat ina pravnicka osoba, nie Provident.

Exekutor moze postihnut majetok povinneho len na zaklade exekucneho titulu, ktorym je pravoplatny a vykonatelny rozsudok vydany sudom, alebo rozhodcovskym sudom. V pripadoch, ak je zmluva alebo jej casti v rozpore so zakonom da sa uspesne branit v exekucnom konani.
Braňo
11.09.13,10:39
akonáhle to postúpi na inú firmu, iná firma to môže vymáhať a to aj robia...
AmmiS
11.09.13,10:54
Ano suhlasim, robí sa to... Ale exekutor moze len cez exekucny titul.
buchač
11.09.13,11:10
Vážená pani AmmiS ...

Ten posledný odstavec bol jasný z tých reakcií od samého počiatku .
Čo sa týka toho neuvádzania RPMN , doporučujem si preštudovať problematiku uvádzania informácií na stránke Providentu , viď napríklad ...konkrétne 5 stĺpec v nasledujúcom linku .
https://www.provident.sk/online-kalkulacka/?sec=1

....a ozaj , keď už vážená pani AmmiS pracujete s " týmto " ...aj by ma zaujímalo ,ktorá banková ištitúcia to je ........
Ale skôr predpokladám , že sa jedná o nejaké podomové obťažovanie ako dealerka ...
Tiež si myslím , že ak niekto s niečim pracuje , že tomu aj rozumie - zažil som vo viacerých odvetviach .....či ???
buchač
11.09.13,11:11
No nééé ...príde len tak , na návštevu a cestou si odniesie nejakú hotosť a zvyšok v naturáliách .....
AmmiS
11.09.13,11:38
:-D

No iny komentar som od vas ani necakala. Ja sa vam nebudem zdoverovat, v akej oblasti pracujem. Ale ak vam to vas rozhlad dovoli, tak skuste porozmyslat... Kazdy ostatny navstevnik tejto stranky na to urcite pride. :-)

Vyssie uvedene mozne dovody na domahanie sa ochrany spotrebitela cestou sudu som len uviedla prikladom a netykali sa konkretnej nebankovej spolocnosti. Takze ten vas link s RPMN je zbytocny. Riesila som zmluvy, ktore tuto RPMN neuvadzali. Takze tymto moja debata s vami konci.

Pekny den a nebudte uz taky zly .. ;-)
buchač
11.09.13,14:30
Ja a zlý ???
Ja len tak reagujem , ako kto ku mne

Zvyšok neriešim ...a za názorom si vždy stojím , pokiaľ mi niekto pádne argumenty nedá ....

Ale aj §§§§§ sa dajú vždy rôzne vyložiť , lebo kde sa dvaja právnici stretnú , tak odchádzajú s názorom toho tretieho ...