zit_a
11.09.13,09:14
Par dni pred skončením 3-ročnej záruky na aute sme sa objednávali na servisnú prehliadku. Naša otázka znela, „keď nám dáte termín servisu po uplynutí dna záruky, bude prehliadka spadať ešte do doby záruky?“. Odpoved bola „áno“, lebo cca 3 – 4 týždne je akási ochranná lehota, v rámci ktorej prehliadka spadá do záruky a nie je s tým ziadny problem.
Ked sme však v dohodnuty termin auto priviezli do servisu, dozvedeli sme sa, ze autu padla zaruka v datum, kedy bolo kupene a tato prehliadka uz nespadá do záručnej doby.
Máte niekto s tym skusenosť? Viete poradiť nejaký zákon, predpis – ktorý by toto riešil? Alebo všetko iba závisí od prístupu poskytovateľa služieb?
V každom prípade nám poskytli závadzujúcu informáciu pri objednávaní sa na servis a vôbec sa mi to nepaci.
avalik
11.09.13,07:19
aka je znacka auta? autorizovany servis?
zit_a
11.09.13,07:32
neviem ci je to dolezite. Nissan. Servis v BA.
ivka70
11.09.13,07:42
Taku ochrannu lehotu by musel mat zadefinovany servis pripadne predajca aut vo svojich podminekach nad ramec zakona.
Zakon zadnu ochrannu dobu po ukonceni standardnej zaruky nepozna.
avalik
11.09.13,07:42
no ja mam garancne prehliadky v rocnych lehotach alebo podla najazdenych kilometrov - podla toho co nastane skor ... garancne prehliadky si platim vratane materialu, ak by som ich neabsolvovala, tak mi padne zaruka ....

nerozumiem ako ti nespada prehliadka do zarucnej doby - mali ste tieto prehliadky zdarma?