andree77
11.09.13,13:51
Dobrý deň. Zamestnankyňa je prijatá na dobu neurčitú. Keďže otehotnela a mala rizikové tehotenstvo bola vypísaná na PN. Od dňa kedy jej vznikol nárok na MD bola za ňu prijatá ďalšia zamestnankyňa (na zástup počas MD a RD). Lenže táto zastupujúca zamestnankyňa taktiež otehotnela a od 04.09. je PN - na PNke bude až kým nebude mať nárok na MD.... Takže chceme prijať na miesto tej druhej, ktorá nám vypadla ďalšiu zamestnankyňu. Tá prvá, ktorá má dobu neurčitú, tak sa do zamestnania vráti až 01.09.2014. Ide mi teraz o to, čo môžme urobiť so zastupujúcou zamestnankyňou, ktorá je teraz PN a pôjde na MD (v pracovnej zmluve má napísané, že PP je na dobu určitú počas MD a RD konkrétnej zamestnankyne)? Kto mal podobný prípad, nech mi prosím odpovie. Ďakujem.
Tweety
11.09.13,11:53
Tej zastupujúcej sa PP skončí momentom, keď pôvodná nastúpi späť. Tretiu môžete prijať rovnako na PP na dobu určitú.
ivka70
11.09.13,12:08
A. je na RD
B. zastupuje A. - je na PN
C zastupuje B pocas PN, MD a RD.

ak sa vrati do prace A, konci PP B aj C, kedze B skonci PP kvol itomu, ze A sa vratila a C skonci PP kvoli tomu, ze skoncil PP aj B.

Ak by sa nahodou vratila z RD skor B ako A, tak skonci PP C, kedze konci jej zastupovanie. PP B konci navratom A.
andree77
11.09.13,15:46
Bolo by možné aj tak urobiť, že A bude čerpať dovolenku - ma ešte 18 dni - po vyčerpaní D by išla znova na RD, tym padom by sme skončili PP s B a prijmeme C?
ivka70
11.09.13,17:30
a preco by ste to tak mali robit?
ved mozete C riadne prijat na zastupovanie B pocas PN.
Prinutit niekoho cerpat dovolenku nemozete a pre zenu s malym dietatom je lepsie cerpat dovolenku az po ukonceni RD, vtedy ju potrebuje viac.