AdrianaDk
11.09.13,17:22
Prosím Vás SÚRNE potrebujem poradiť neviem, kde robím chybu, v HUMANETE som si nahodila zostatok z minuleho roka 2012 a teraz nahadzujem položky do pokladne a banky, no v peňažnom denníku mi tieto položky nesčítava so zostatkom z minulého roka 2012, neviem kde robím chybu...ďakujem za každú radu
upchpp
11.09.13,15:36
treba na začiatku zadať začiatočné stavy....
AdrianaDk
11.09.13,15:39
dala som začiatočné stavy v pokladni aj v banke, no ked nahadzujem položky tak mi sumy nezratáva so začiatočnými stavmi..neukazuje mi v položke ,,zostatok,, žiadnu sumu tak neviem ako dalej
AdrianaDk
12.09.13,12:29
to naozaj mi nevie niekto poradit? ďakujem za každú odpoved...
spit1
27.11.13,11:25
Predpokladam, ze sa jedna o JU. Ak ano, tak skontroluj ci na hlavicke dokladu so zaciatocnymi stavmi mas oznacene "Zaciatocny stav". Je to schovane v casti "+ Info a poznamka" hned pod sumou v cudzej mene (koniec obrazovky s hlavickou dokladu). Potom v uctovnom predpise je v JU pre zaciatocny stav potrebne zvolit aj ciselny rad, ktoreho sa zaciatocny stav tyka. V obrazovke uctovneho predpisu je to hned prva volba na stranke s vola sa "Ciselny rad". Napr. tam zvolis P_EUR ak je to tvoj ciselny rad pre pokladnu v EUR (standardne tam maju pokaldnu nazvanu POK).

Kedze v Humanete su vsetky uctovne roky v jednej databaze, tak pre spravne fungovanie si over aj datum vystavenia v hlavicke dokladu - ak je to zaciatocny stav roku 2012, tak by mal mat datum 1.1.2012 a rovnaky datum by mal byt aj v uctovnom predpise. Ak datum nie je takyto a potrebujes ho zmenit, tak ho zmen len v hlavicke dokladu a potom pouzi ikonu sipky smerom nadol za datumom uctovneho pripadu a vtedy ti rovnaky datum zapise do existujucich uctovnych predpisov.