Gong
17.03.06,08:35
Ahojte,
prosím vás o nasledovnú radu. Robím JÚ pre advokáta, ktorý je platcom DPH. Vystavila som faktúry, v ktorých som zle uviedla DPH. Teraz som na to prišla. Prosím Vás, čo mám robiť? Mám vydobropisovať faktúry v plnej výške a vystaviť nové opravené faktúry?
Díky za pomoc
Jana Acsová
17.03.06,07:38
Ahojte,
prosím vás o nasledovnú radu. Robím JÚ pre advokáta, ktorý je platcom DPH. Vystavila som faktúry, v ktorých som zle uviedla DPH. Teraz som na to prišla. Prosím Vás, čo mám robiť? Mám vydobropisovať faktúry v plnej výške a vystaviť nové opravené faktúry?
Díky za pomocNakoľko sa nejedná o opravu základu dane podľa § 25 (z toho čo uvádzate to nevyplýva) tak jedna z možností je dobropis a následne správna fakturácia. V prípade, že už uplynulo zdaňovacie obdobie, ktorého sa oprava týka a je po termíne na podanie riadneho DP ... vystavenie opravených dokladov sa viaže na podanie dodatočného daňového priznania.
Jana Acsová
17.03.06,15:28
Ešte by som sa ťa chcela spýtať, keď dobropisujem faktúru a následne vystavím novú opravenú faktúru - tá opravená faktúra dostane nové číslo, alebo to staré, čo mala a čo s dátumami?Nové číslo faktúr ... pôvodný dátum dodania.