baninka
17.03.06,08:38
ahojte, v JU som absolutny zaciatocnik, prosim vsak mudrejsich a skusenejsich o radu:
vo vykaze o Prijmoch a vydavkoch mi vysiel zisk. napr. 1000 korun
vo vykaze Majetkoch a Zaväzkoch mi vysiel zisk. napr. 850 korun.

to ze tie zisky nie su totozne je asi dobre *alebo nie je?
Jedna pani mi odporucila urobit zapis, v nejakych priebeznych polozkach, aby som tie dva vysledky - zisky mala rovnake.

1.Je to spravne?
2.ako mam ten zapis urobit?
3.ma to vobec logiku?

Dakujem za vase rady.
Dada
17.03.06,07:39
Kde vo Výkaze o majetku a záväzkoch ti vychádza zisk???
Zuzka
17.03.06,07:50
To prvý krát počujem ... teda čítam, kde ten zisk treba hľadať vo výkaze MaZ.
Vo výkaze MaZ vidíš iba rozdiel medzi majetkom a záväzkami, nič viac tam nie je.
Zita5
17.03.06,07:57
ahojte, v JU som absolutny zaciatocnik, prosim vsak mudrejsich a skusenejsich o radu:
vo vykaze o Prijmoch a vydavkoch mi vysiel zisk. napr. 1000 korun
vo vykaze Majetkoch a Zaväzkoch mi vysiel zisk. napr. 850 korun.

to ze tie zisky nie su totozne je asi dobre *alebo nie je?
Jedna pani mi odporucila urobit zapis, v nejakych priebeznych polozkach, aby som tie dva vysledky - zisky mala rovnake.

1.Je to spravne?
2.ako mam ten zapis urobit?
3.ma to vobec logiku?

Dakujem za vase rady.

Určite si tú pani nesprávne pochopila .

Vo výkaze o príjmoch a výdavkoch ,to čomu Ty hovoríš zisk sa Ti musí rovnať riadok č.11 - Rozdiel príjmov a výdavkov ......... s rozdielom riadku č. 2 tabuľka č. 1 daňového priznania stĺpec 1 mínus 2 .


Výkaz o majetku a záväzkoch riadok 21 ukazuje Rozdiel majetku a to so ziskom nemá nič spoločné .
Dada
17.03.06,07:59
Určite si tú pani nesprávne pochopila .

Vo výkaze o príjmoch a záväzkoch ,to čomu Ty hovoríš zisk sa Ti musí rovnať riadok č.11 - Rozdiel príjmov a výdavkov ......... s rozdielom riadku č. 2 tabuľka č. 1 daňového priznania stĺpec 1 mínus 2 .


Výkaz o majetku a záväzkpch riadok 21 ukazuje Rozdiel majetku a to so ziskom nemá nič spoločné .

Opravujem Zitku vo výkaze o príjmoch a výdavkoch .... ;)
Zita5
17.03.06,08:03
Opravujem Zitku vo výkaze o príjmoch a výdavkoch .... ;)

Dadka , ja by som sa už ani nečudovala keby boli aj Výkazy o príjmoch a záväzkoch ....... je vysoký termín .:)
Dada
17.03.06,08:06
Dadka , ja by som sa už ani nečudovala keby boli aj Výkazy o príjmoch a záväzkoch ....... je vysoký termín .:)

Tak to ti verím. Ja už niektoré veci čítam aj na 3-krát.