zuuzi
12.09.13,09:39
Nie som veľmi doma v mzdovej agende,preto vás prosím o radu. Chceme zamestnať jedného chalana, ktorý je na úrade práce. On aj naďalej chce ostať evidovaný,preto musí mať brutto príjem do tých 149€ a ešte k tomu má na krku exekúciu, takže viac zarobiť nemôže aby mu na to nesiahli.Chceli sme ho zamestnať na dohodu o vykonaní práce, lenže jeho náplň práce bude stavebná činnosť(opakujúca sa), takže lepšia bude asi dohoda o prac.činnosti. Lenže výkon práce bude vykkoonávať na týždňovkách, takže neviem či nebude podozrivé prípadnej inšpekcii práce, že pracuje len 2 hodiny denne a je ďaleko od domova. Poraďte prosím, aký typ prac. zmluvy alebo dohody zvoliť, aby boli dodržané spomínané podmienky a zároveň nech je to v súlade so zákonníkom práce.Ďakujem
mondes
12.09.13,08:01
No ak vychádzame z toho, že je evidovaný na ÚP a aj naďalej chce byť, tak zamestnať ho nemôžete a keďže bude chodiť na týždňovky, tak ani DOPČ by nebolo to správne. Ja by som to riešila asi takto, že by som s ním uzatvorila DoVP do konca roka, v ktorej by som uviedla, že má napr. obložiť 3 kúpeľne, alebo vystierkovať komplet 4 domy, atď (podľa toho, na čo sa zameriava, či na obklady alebo stierky, alebo hrubé stavby) A za tú celkovú robotu by som sa s ním dohodla na celkovej odmene, ktorú by bolo možné vyplácať mesačne v zálohách, alebo aj potom naraz vyplatiť, kde by išlo o nepr. príjem.
Inak to ja nevidím. Najsprávnejšie by bolo ho zamestnať, ale tým pádom by samozrejme nebol na ÚP.
zuuzi
12.09.13,11:46
A DoVP môže byť ked je na úrade práce??A môže chodiť aj na týždňovky,hej? Jedná sa o postavenie haly..A ak by som mu to vyplácala mesačne, tak je to pravidelný príjem??
veronikasad
12.09.13,12:50
Týždňovky s odmenou 149€ mesačne ? Nie je to dosť pritiahnuté za vlasy ? Čierna práca ako vyšitá ...
mondes
12.09.13,13:00
DoVP môže byť, aj keď je na ÚP, ale max. môže odrobiť 350 hod. Ak mu budeš vyplácať mesačne, jedná sa o pravidelný príjem.
Dohoda musí byť napísaná tak, aby bolo jasné, že za takú a takú prácu dostane takú a takú celkovú odmenu. No priznám sa, že ak by som prišla k Vám na kontrolu, tak by som neverila, že dotyčný stavia halu za 149 eur/mesiac.
zuuzi
12.09.13,13:02
Hmmm,ja si tiež myslím že je to okaté..ale nie je to z mojej hlavy..