Ropak
12.09.13,09:47
Poprosim Vas o radu. Ako uctovnik som bol povereny konatelom na prevod celeho obchodneho podielu zo sucasneho spolocnika na na tretiu osobu. Postup mi je jasny len neviem ci potrebujem splnomocnenie na zapis do Obchodneho registra len od konatela spolocnosti alebo od oboch ( prevodcu aj nadobudatela) obchodneho podielu. Dakujem
focalor
12.09.13,17:40
no su dve roviny, podpis zmluv o prevode obchodneho podielu podpisuje prevodca a nadobudatel (teda stary a novy spolocnik), tam by taka plna moc mala byt sucastou zmluvy, pricom podpis ci uz prevodcu alebo nadobudatela na plnej moci musi byt overeny, a potom sa overi aj podpis splnomocnenca na zmluve
druha rovina je plnomcenstvo na zapis zmien v obchodnom registri (teda zapis prevodu obchodneho podielu), v tomto pripade navrh na zapis zmien podava spolocnost, teda plnomocenstvo staci od konatela - opat uradne overeny podpis.
Moja SRO
12.09.13,22:01
konateľ ťa nemá oprávnenie splnomocniť na prevod obchodného podielu patriaceho spoločníkovi....aj keby sa jednalo o tú istú osobu
Ropak
13.09.13,12:07
konatel ma nesplnomocnuje na prevod podielu. zmluvu o prevode budu podpisovat kazdy za seba. Otazka znela len na splnomocnenie na zapis do Obchodneho registra.
Ropak
13.09.13,12:10
dakujem a este posledne vysvetlenie. Takze dostanem splnomocnenie na zapis zmien do Obchodneho registra. Do kolonky "navrhovatel" potom vypisujem svoje udaje ako splnomocnenca alebo udaje konatela.
Moja SRO
13.09.13,13:30
"...som bol povereny konatelom na prevod celeho obchodneho podielu..." čítať vieme....ale ty sa vyjadruješ nepresne.
focalor
13.09.13,13:56
do kolonky navrhovatel sa vypisuje meno spolocnosti, a az na poslednom liste sa uvadza meno splnomocnenca, teda osoby, ktorej podpis sa v navrhu na zapis zmien overuje