terezia19
12.09.13,11:33
mala som úraz od vtedy mám nohu v sadre. potrebujem ísť na kontrolu do nemocničného zariadenia vzdialenom cca 50 km. Nakoľko nemôžem šoférovať a priateľ nemá vodičský preukaz musím si objednať sanitku. No aj tak sama nemôžem ísť, lebo nemám ani barle. Priateľ má poobednú smenu. Chcem sa spýtať či má nárok na priepustku aj v prípade poobednej smeny keď minule sme tam boli od 8: 00 do 15: 00 - kedy prišla po nás sanitka?
avalik
12.09.13,09:42
Sprevadzanie rodinneho prislusnika na vysetrenie sa ospravedlnuje na nevyhnutne potrebny cas - takze ak o 15tej ukonci sprevadzanie, ma sa dostavit na poobednu zmenu.

Ak je prekazka vopred znama, musi ju zamestnavatelovi vopred oznamit.

(5) Rodinný príslušník na účely tohto zákona je manžel, vlastné dieťa, dieťa zverené zamestnancovi do náhradnej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu alebo dieťa zverené zamestnancovi do starostlivosti pred rozhodnutím súdu o osvojení, rodič zamestnanca, súrodenec zamestnanca, manžel súrodenca zamestnanca, rodič manžela, súrodenec manžela, prarodič zamestnanca, prarodič jeho manžela, vnuk zamestnanca a iná osoba, ktorá so zamestnancom žije spoločne v domácnosti.
Katy a R
12.09.13,10:09
- len či je priateľ rodinný príslušník ??
avalik
12.09.13,10:21
doplnila som odpoved