Wotan
12.09.13,12:22
Manzelka ma 36 rokov a posledne 3 tyzdne problem s trpnutim oboch ruk hlavne v noci a rano, ale pretrvava to i cez den v mensej intenzite. Niekedy ma problem vystriet si prsty.

Hlavne jej trpne prava ruka, a ma aj pocit palenia ruky aj dlane. Cital som, ze sa moze jednat o tzv. karpalny tunel, avsak sa mi zda nepravdepodobne, ze by sa nerv zasekol sucasne pre obe ruky. Vraj to moze byt aj od chrbtice ci stuhnutych tukov - citujem:

"Sú zablokované energetické dráhy, ktorými prúdi energia od chrbtice ku končatinám. zablokovali ich nánosy stuhnutých tukov, ktoré pochádzajú z nasýtených mastných kyselín palmitovej a stearovej. "

Uz je to dost neunosne, radi by sme sa vyhli pripadnej operacii pri nespravnom stanoveni diagnozy karpalneho tunela, nakolko potom to bude uz len horsie... Mate podobny problem alebo viete poradit co to moze byt?
buchač
12.09.13,10:32
Tak po prvé ....internet je síce krajina neobmedzených možností , ale STANOVENIE diagnózy by som na ňom určite nehľadal ...

Po druhé , to tŕpnutie rúk môže spôsobovať nie jedna príčina ...mne napríklad zistili svojho času problémy so srdcom ( podrobnosti nie sú dôležité ) ...

Takže ako tretiu skutočnosť by som doporučoval nie brouzdat po nete , ale radšej zbehnúť k doktorovi ...
alaya1
12.09.13,10:47
Ak sa bojis zleho diagnostikovania, niktoti nebrani navstivit viacerych odbornych lekarov.
Wotan
12.09.13,10:59
no to ano, len vsade naokolo su taki "odbornici", ze niekedy si clovek zisti spravnu diagnozu skor sam, ako takito pseudoodbornici, ktori budu tvrdit napr. ze je to karpalny tunel a je potrebna operacia, ako nam to jeden znamy lekar bez vysetrenia povedal... pricom vsetko nasvedcuje tomu, ze je to problem chrbtice... ale to len tak naokraj, urcite vyhladame skutocneho odbornika, len hladame niekoho s podobnym problemom a nejake rady atd...
profitechnik1
12.09.13,11:12
Ja som mal podobný problém pred 3 rokmi. liečil som sa všelijako podla rád z netu a známych a nakoniec som skončil u neurologa po neskutočných bolestiach rúk hlavne plecia. zistil mi zápal niekde na krčnej chrbtici. 7 druhov liekov a asi 3 mesiace liečenia. takže rada : návšteva lekára, určite neurologa
Wotan
12.09.13,11:21
tiez si myslime ze to bude nieco s chrbticou (krcnou), kedze s tym ma dlhodobejsie problemy... urcite neurolog bude to najlepsie riesenie, tak uvidime...
ninka24
12.09.13,11:50
Jednoznačne návšteva neurológa - magnetická rezonancia plus RTG. Potom to konzultuj z odborníkom. Absolútne sa nemusí jednať o diagnózu, ktorú si "určil"! môže to byť výrastok, platnička a x ďalších vecí! Neurológ je odpoveď pre teba!
ninka24
12.09.13,11:54
u mojej maminy to zacalo trpnutim pleca, potom trpnutie preslo do prstov - 1, 2, 3, palenie dlani, v noci uz nespavala, atd... bolo toho postupne dost. No 2 platnicky uz vlastne ani nemala a mala vyrastky - vsetko krcna chrbtica.... Odbornik c. 1 tvrdil zuzeny miechovy kanal a ziadne vyrastky...az odbornik c. 2 urcil spravnu diagnozu!
Zdravotnica
13.09.13,13:06
Na záíklade svojich skúseností spomeniem len niektoré zo základných príčin:

1,/ trpnutie môže spôsobovať cievny systém ťažká priechodnosť média v krvnom riečišti...
porucha metabolizmu homocysteínu - cholesterol- ..., životaschopnosť plíesní, borelie CMV, parazity- ako leishmanie , salmonella typhimorum,... ovplyvňujúce cievnonervový zväzok...

2,/ trpnutie môže spôsobiť slabá prichodnosť v lymfatickom systéme od krčnej chrbtice a zároveň to môžu byť príznaky tvorby tukových nánosov v lymfatických uzlinách v oblasti pliec, a prednej časti ramien v nábehu do mliečnych žliaz.....

3,/ trpnutie môže spôsobiť aj slabá pružnosť medzistavcovej tekutiny, s následkom prítlaku stavcov na platničky a následne na vyvádzané nervy z chrbtice,..., radikulitis, neurasténia, neuralgia,...

4,/ trpnutie môže spôsobiť aj zlá "spinovosť" - obmedzenie priechodnosti energetiky
a tým obmedzenie súčinností jednotlivých systémov a orgánov ksprávnej funkčnosti komplexu ľudského organizmu.

5,/ trpnutie môže spôsobiť existencia patogénov v neuroskretórnej bunke hypotalamusu, spôsobujúce nesprávnym užívaním liekov, podnety k medicínsky trvalým diagnózam,...., s neustálym užívaním liekov, niekedy až doživotným...

Odporúčam , manželke sa nepozerať len na povinnosti, všetko robiť len pre poriadok vonkajší...., odporúčam manželke trošku poupratovať aj vo vlastnom tele z hľadiska fyzického, duchovného, psychického...,

nech si nájde kvalitného detoxikačného poradcu so zamerabím na celostnú medicínu, znaleho aj mitochondriálnu podstatu bunky, ako aj liečivú výživu.

správnou analýzou v rámci komplexnosti , sa dá dosiahnuť pri správnom usmernení biorytmu, pohybu, dýchania, správneho životného štýlu - potravinová základňa, čaje maceráty, poživatiny, koreniny, pitný režim, obmedzenie vonkajších ale aj vnútorných alergénov,...., sa dosiahne určite veľmi kvalitný život.