Beata121
17.03.06,08:53
Caute poradaci, vie mi niekto poradit ako je to zo zverejnenim uctovnej zavierky? Uctujem firmu s.r.o. , kde sa zverejnuje ( Obchodny Vestnik alebo len Zbierka listin) a pripadne aky poplatok sa plati, resp. kde to najdem. Diki
ANNAP
17.03.06,08:03
Beata121
17.03.06,08:18
Cau ANNAP, teraz budem vyzerat ako uplny blbec, takze OV a ZL je jedno a to iste? Ked budem zverejnovat v OV tak sa plati poplatok 3 000,- , ale s.r.o. nie je povinna v OV, staci len v ZL a ta spolplatnena nie je, mylim sa?
Zuzka
17.03.06,08:20
Nemýliš sa, poplatok sa neplatí. V OV zverejňujú iba tie s.r.o., ktoré majú povinný audit a tie platia polatok. Do ZL sa poplatok neplatí.
Beata121
17.03.06,08:28
Ahoj Zuzi, s.r.o. ktore uctujem nemaju povinny audit, takze zverejnujem len v ZL a neplatim, tak netvorim ani rezervu, spravne? Ja som uz z toho hotovy debil.
Tweety
17.03.06,08:30
Ahoj Zuzi, s.r.o. ktore uctujem nemaju povinny audit, takze zverejnujem len v ZL a neplatim, tak netvorim ani rezervu, spravne? Ja som uz z toho hotovy debil. Ak nemáte povinnosť auditu, dávate výkazy a poznámky len do Zbierky listín na Registrový súd.:cool: Za zverejnenie údajov v ZL sa neplatí ni koruna.:eek: Všetko po 1x.:cool:
Zuzka
17.03.06,08:35
Správne, netvoríš rezervu a ani nič neplatíš, iba zanesieš a to je všetko. :)

Pre Siska: môžeš aj poštou zaslať, samozrejme doporučene.
siskage
23.03.06,08:04
Možno ďalšia trochu blbá otázka. Na ten súd to treba niesť osobne
alebo to stačí poslať len poštou so žiadosťou na uloženie?
Tweety
23.03.06,08:07
Možno ďalšia trochu blbá otázka. Na ten súd to treba niesť osobne
alebo to stačí poslať len poštou so žiadosťou na uloženie?
U nás nosíme osobne s priloženým listom,na ktorom je uvedené, čo im predkladáme,ten mi potvrdia a potom ho založím k ostatným dokladom. :cool:
evina
23.03.06,08:08
Možno ďalšia trochu blbá otázka. Na ten súd to treba niesť osobne
alebo to stačí poslať len poštou so žiadosťou na uloženie?

Stačí poštou :)
siskage
23.03.06,08:09
To bude asi najrozumnejšie. Robím to prvýkrát.Vďaka
siskage
23.03.06,08:11
To patrilo Tweety, asi to bude najistejšie
Zuzka
23.03.06,08:16
Prikladám dva vzory listov, možno niekomu pomôže. :)
Tweety
23.03.06,08:19
To patrilo Tweety, asi to bude najistejšie
Keď to budeš podávať alebo posielať spolu s listom, nabudúce budeš určite vedieť, čo to tam treba odovzdávať.:cool:
bui
21.05.08,13:40
Dnes som nasla clanok ohladom ukladania zavierky na registr. sude a docitalka som sa ze...
Uct. zavierka sa povazuje za ulozenu v zbier. listin dnom predlozenia registr. sudu. Na to aby sa povazovalo podanie za predlozene je potrebne mat zaplateny sudny poplatok 1000 sk, podla sadzobnika sudnych poplatkov.Tento poplatok zarnuje aj oznamenie v obch. vestniku.

Som sa najprv zlakla, ... my nemame povinnost auditu, nezverejnujeme zavierku v obch. vestniku a teda mame povinnost len ulozenia v zbierke listin obch. registra, a ja som ziaden poplatok neuhradzala, ani tento ani minuly rok . Potom som mrkla na poradu a nic o poplatku som sa nedozvedela. Je to len chyba v poradcovi podnikatela? Alebo som to zle pochopila?
Dúšava
21.05.08,14:37
Nosím to osobne v Bratislave a pamätám si, že prvé roky sa platil kolok, alebo to zobrali bez kolku a poslali šek. Ale už vlani nič neprišlo a tento rok zatiaľ tiež nič.
KvetkaK
11.06.08,10:14
Ahojte poraďáci, chcem sa len opýtať ohľadom zverejnenie účt.závierky v obch.vestníku. Ako môžem zistiť, či to naozaj zverejnili? Lebo som to zatiaľ nenašla v žiadnom vestníku, keď som pozerala na internete. Ako dlho to asi trvá od poslania?
KvetkaK
11.06.08,11:07
Ahojte poraďáci, chcem sa len opýtať ohľadom zverejnenie účt.závierky v obch.vestníku. Ako môžem zistiť, či to naozaj zverejnili? Lebo som to zatiaľ nenašla v žiadnom vestníku, keď som pozerala na internete. Ako dlho to asi trvá od poslania?
Už som vďaka porade objavila, kde sa to dá zistiť, ale chcela by som vedieť ako dlho to teda môže trvať, kým to zverejnia.
Ďakujem.
betka
24.06.08,11:50
Dnes som nasla clanok ohladom ukladania zavierky na registr. sude a docitalka som sa ze...
Uct. zavierka sa povazuje za ulozenu v zbier. listin dnom predlozenia registr. sudu. Na to aby sa povazovalo podanie za predlozene je potrebne mat zaplateny sudny poplatok 1000 sk, podla sadzobnika sudnych poplatkov.Tento poplatok zarnuje aj oznamenie v obch. vestniku.

Som sa najprv zlakla, ... my nemame povinnost auditu, nezverejnujeme zavierku v obch. vestniku a teda mame povinnost len ulozenia v zbierke listin obch. registra, a ja som ziaden poplatok neuhradzala, ani tento ani minuly rok . Potom som mrkla na poradu a nic o poplatku som sa nedozvedela. Je to len chyba v poradcovi podnikatela? Alebo som to zle pochopila?

Bui, presne nad týmto som sa i ja pozastavila. Tiež mám povinnosť len do zbierky listín. TAk teraz pátram.


Tezaz som si dala www.orsr.sk. Spoločnosti, kt. mám a v ZL nič, posielala som to pred 3 mesiacmi.



Neviem, či idem posielať ešte raz, alebo nemám v ZL preto, lebo som nezaplatila tých 1000 Sk.

(ak je to chyba v PP, čo býva v posled. dobe často, už si ich obj. nebudem :mad::mad:, a budem závislá len od porady :))
evina
24.06.08,11:57
Bui, presne nad týmto som sa i ja pozastavila. Tiež mám povinnosť len do zbierky listín. TAk teraz pátram.


Tezaz som si dala www.orsr.sk (http://www.orsr.sk). Spoločnosti, kt. mám a v ZL nič, posielala som to pred 3 mesiacmi.

Teraz si však neviem ani za duba spomenúť, či som tam poslala i poznámky (som mimo domova), a ............

Neviem, či idem posielať ešte raz, alebo nemám v ZL preto, lebo som nezaplatila tých 1000 Sk.

(ak je to chyba v PP, čo býva v posled. dobe často, už si ich obj. nebudem :mad::mad:, a budem závislá len od porady :))



Poplatok za uloženie do zbierky listín je dávno zrušený....1.10.2004

http://www.porada.sk/279506-post184.html
KvetkaK
31.07.08,07:54
Už som vďaka porade objavila, kde sa to dá zistiť, ale chcela by som vedieť ako dlho to teda môže trvať, kým to zverejnia.
Ďakujem.
Skúšam ešte raz moju otázku, po akom čase od zaslania účtovnej závierky sa zverejňuje v obchodnom vestníku? Aké s tým máte skúsenosti?
KvetkaK
01.08.08,06:19
Posúvam.....
ANNAP
02.09.08,12:34
ja som zaslala doporučene 28.5.2008 dve spoločnosti a doteraz nie je zverejnené, už som tam aj telefonovala, povedali že majú veľmi veľa a máme vydržať......
ANNAP
08.10.08,09:56
ja som zaslala doporučene 28.5.2008 dve spoločnosti a doteraz nie je zverejnené, už som tam aj telefonovala, povedali že majú veľmi veľa a máme vydržať......

ešte stále nie je zverejnené, myslíte, že to stratili a mám to poslať ešte raz?
Modroocko
08.10.08,11:42
Nechápem, prečo sa tak stresuješ pre takú hovadinu. Našu minuloročnú závierku nám zverejňovali cca pol roka. Tohto roku som ju zaniesla skôr a bola v Zozname listín "už" o 4 mesiace. Máš potvrdenie z pošty, že si to zaslala, tak vydrž a pusť to z hlavy. Nemáš dosť inej roboty?
Prebytok stresu škodí zdraviu ...
zuzu 76
26.07.11,05:55
Dobrý deň, poprosím Vás o radu, aký je poplatok za zverejnenie údajov z účtovnej závierky za rok 2010 v Obchodnom vestníku? ostal nezmenený 99,58 Eur ?
KEJKA
26.07.11,06:01
pozor - od 1.7.2011 len elektronicky, pozri príslušnú tému.
zuzu 76
26.07.11,06:14
takže do obchodného vestníka sa zverejňuje účtovná závierka len elektronickou formou a do zbierky listín ostáva nezmenené a môže sa žiadosť s prílohami poslať poštou?
Lucia Červenková
26.07.11,06:14
pozor - od 1.7.2011 len elektronicky, pozri príslušnú tému.

Kejka hodis sem prosim linku na temu, kde sa to rozoberalo? Dakujem
alušik
26.07.11,06:17
Poplatok Vám vygeneruje stránka obchodného vestníka priamo po podaní účtovnej závierky. Poplatok je 99,50 €. Určite to však neplaťte prevodom vopred, ako to bolo doteraz - museli by ste žiadať vrátenie poplatku, lebo je už aj iné číslo účtu, ako bolo doteraz.
Ak by ste mali povinnosť zverejňovať závierku aj na internete, tak je tento poplatok ešte o 10 € viac. ;)
Link na tému:
http://www.porada.sk/t159119-obchodny-vestnik.html#post1794981
Link na Obchodný vestník:
http://www.justice.gov.sk/Stranky/Informacie/Vysledky-vyhladavania.aspx?k=obchodn%c3%bd%20vestn%c3%adk&s=All%20Sites
zuzu 76
26.07.11,06:53
ďakujem za rýchle odpovede,,, ešte by som sa chcela uistiť : žiadosť o uloženie účtovnej závierky do zbierky listín obchodného registra môžem zaslať aj poštou ?

a údaje na zverejnenie do Obchodného vestníka doručím elektronicky.
KEJKA
26.07.11,07:05
áno, presne tak.
zuzu 76
26.07.11,07:36
Kejka ďakujem za odpoveď :)
Lucia Červenková
26.07.11,07:40
Poplatok Vám vygeneruje stránka obchodného vestníka priamo po podaní účtovnej závierky. Poplatok je 99,50 €. Určite to však neplaťte prevodom vopred, ako to bolo doteraz - museli by ste žiadať vrátenie poplatku, lebo je už aj iné číslo účtu, ako bolo doteraz.
Ak by ste mali povinnosť zverejňovať závierku aj na internete, tak je tento poplatok ešte o 10 € viac. ;)
Link na tému:
http://www.porada.sk/t159119-obchodny-vestnik.html#post1794981
Link na Obchodný vestník:
http://www.justice.gov.sk/Stranky/Informacie/Vysledky-vyhladavania.aspx?k=obchodn%c3%bd%20vestn%c3%adk&s=All%20Sites
Poplatok uz je zaplateny a zavierka poslana postou na obchodny vestnik :( a posielala som to zaciatkom jula. Nechapem, ako to, ze som si nevsimla zmenu, ved som si este kontrolovala vysku poplatku...
KEJKA
26.07.11,08:48
napíš ako to dopadlo, teda dopadne......či zverejnia, alebo - hm -vrátia?
Ďakujem
alušik
26.07.11,08:52
Moja kolegyňa to tiež uhradila a všetko mala na poštu nachystané. Keďže sa ma však úplnou náhodou opýtala, či sa poplatok nemenil, tak som išla na stránku Obchodného vestníka a náhodou som tam túto informáciu našla. Volala som tam, tak sme museli mailom žiadať o vrátenie poplatku a nasledne ho zaplatiť na nový účet na základe platobného príkazu, ktorý sme potom obdržali mailom.
Naozaj o týchto zmenách takmer nikto nevie.
KEJKA
26.07.11,08:55
napíš ako to dopadlo, teda dopadne......či zverejnia, alebo - hm -vrátia?
Ďakujem
ja by som chcela ale vedieť, čo urobia, ked sa nikto iniciatívne nespýta, zaplatí a aj pošle....... či to v rámci nejakého prechodného obdobia predsa len budú akceptovať /potichu/.
Lucia Červenková
01.08.11,06:40
ja by som chcela ale vedieť, čo urobia, ked sa nikto iniciatívne nespýta, zaplatí a aj pošle....... či to v rámci nejakého prechodného obdobia predsa len budú akceptovať /potichu/.

Takže nebudú to akceptovať. Dnes som sa dostala k listu od Ministerstva spravodlivosti, redakcia Obchodného vestníka, kde našu spoločnosť informujú o povinnosti zasielať závierku elektronicky. (zaujímavé je, že poslali všeobecný list, ako keby nás o celom informovali dopredu. Nie je tam, že poslali ste nám závierku poštou, čo sa už nedá, musíte sa zaregistrovať a požiadať o vrátenie poplatku...)
KEJKA
01.08.11,10:02
takže napísať žiadosť o vrátenie poplatku, registrovať sa, poslať to elektronicky, zaplatiť znova poplatok.
Hm, Kocúrkovo.