peťo22
12.09.13,16:52
zároveň Vás prosím o radu,mám pozemok a ako skoro každý na Slovensku,málo času a peňazí :-) a chcel by som dom,len neviem aké skúsenosti máte s mont.nízkoenerg.stavbami.
Richard
12.09.13,15:59
Montovaný dom - poskladaný z komponentov (napr. vyrobené steny z dreva, sadrokartonu v dielni sa na stavbe pospájajú dokopy čo výrazne šetrí čas výstavby)

Nízkoenergetický - dom ktorý je zameraný na minimalizovanie energetických strát, hlavne tepelných - čiže dobre zateplený s rekuperáciou atď.

Dom na kľúč - hocijaký dom ktorý ti postaví firma a odovzdá ti ho s kľúčami, ty nič nerobí čiže v podstate niečo ako keď si objednáš auto s určitými parametrami a predajca ti okrem iného symbolicky odovzdá kľúče ako symbol prevzatia :)
Ferdosondo
16.09.13,04:43
Máš málo času, peňazí a chceš dom. No, nie je to bohvieaká kombinácia.
Povedal by som Ti: "Nahaj sa Ty toho tak"
buchač
16.09.13,05:14
Doplnil by som aj ten fakt vyššie uvedený - dom na kľúč .....

Ako bolo spomenuté ( vysvetlené ) Richardom a Ferdom , jedno s druhým súvisí .

Montovaný dom , alebo iná forma domu - ako spomínaš - na kľúč je je najdrahšia verzia stavby domu .
Oboje musia stavať odborníci , čiže firma a práca samotná na tej stavbe je tou najvyššou položkou na strane výdavkov .
Samotný materiál je oproti tomu malina .......
TomasHC
16.09.13,08:12
Pri stavbe "na kľúč" je veľká šanca, že to čo je pod vonkajšou omietkou a vnútri pod sadrokartńom a v múroch môže vyzerať inak, ako to čo sa fakturovalo...
buchač
16.09.13,09:00
Tomáš ....to máš tak , že na takéto okolnosti by jeden najradšej ani nepomyslel .
Ibaže realita je asi iná ......
Ja síce neviem posúdiť , robím " IBA " rekonštrukciu chalupy , no materiál kupujem osobne ...nevraviac už ani o tom , že makám jak hantlager , takže zároveň dohliadam jak stavebný dozor na vykonávaním prác ...
TomasHC
16.09.13,13:09
To ale nie je stavba na kľúč :) Ale viem o čom píšeš.