Janette
17.03.06,08:55
Ahojte,
1. pri daňovom priznaní, keď si uplatňujem paušálne výdavky 25%, nemusia sa podávať výkazy? v JU?
2. pri prerušení živnosti v polovici roka 2005, môžem uplatniť celý daňový bonus ročný tj. 5000,-Sk?
3. dávate zostatok leasn. zmlúv do výkazu o majetku a záväzkoch? tj. zostatkovú cenu do dlhodobého hmotného majetku?

Ďakujem za rýchle odpovede. Pekný deň Vám všetkým.
Janette
17.03.06,08:00
Odpoviete? je Vás tu veľa... ďakujem.
mysimis
17.03.06,08:04
Pri paušálnych výdavkoch sa nepodávajú výkazy. Daňový bonus nie je podmienený tým či podnikáš celý rok alebo nie.
Janette
17.03.06,08:07
klientka má prerušenú živnosť k 20. júnu 2005, čo s daňovým bónusom?
alušik
17.03.06,08:11
Ak má dostatočné príjmy, tak uplatníš celý daňový bonus 5000 Sk. Nezáleží na tom, že živnosť bola prerušená. Nie je dôležité vykonávanie činnosti počas celého roka. Dôležitý je príjem, hoci by ho dosiahla aj za jeden jediný mesiac a zvyšok roka by nerobila nič.:) Samozrejme predpokladám, že je to tá istá s paušálnymi výdavkami 25%, čiže vykazuje základ dane.
Zuzka
17.03.06,08:11
Ak dosiahla príjmy aspoň vo výške 6 násobku minimálnej mzdy, tak má nárok na bónus za celý rok. Pozri § 33 zákona o DP.

Pri uplatňovaní pauš. výdavkov Výkazy nepodáva.

Ja zostatok záväzku voči leas. spoločnosti uvádzam vo výkaze.
RenataK
17.03.06,08:12
klientka má prerušenú živnosť k 20. júnu 2005, čo s daňovým bónusom?
Ak má za celý rok zdanit. príjmy v sume 6-násobku min. mzdy a vykázala čiastk. základ dane môže si uplatniť daňový bónus v celkovej sume.
alušik
17.03.06,08:13
Ahojte,
1. pri daňovom priznaní, keď si uplatňujem paušálne výdavky 25%, nemusia sa podávať výkazy? v JU?
2. pri prerušení živnosti v polovici roka 2005, môžem uplatniť celý daňový bonus ročný tj. 5000,-Sk?
3. dávate zostatok leasn. zmlúv do výkazu o majetku a záväzkoch? tj. zostatkovú cenu do dlhodobého hmotného majetku?

Ďakujem za rýchle odpovede. Pekný deň Vám všetkým.

A výkazy nemusia byť, to je celkom jasné... A zostatok z leasingu by som do výkazu o majetku a záväzkoch dala, lebo kým leasing nie je ukončený, stále evidujete záväzok voči leasingovej spoločnosti.;)
RenataK
17.03.06,08:14
Ak dosiahla príjmy aspoň vo výške 6 násobku minimálnej mzdy, tak má nárok na bónus za celý rok. Pozri § 33 zákona o DP.
Zuzka, predbehla si ma.
Ja zostatok záväzku voči leas. spoločnosti uvádzam vo výkaze.
Podľa mňa áno - je to záväzok, ale nech sa vyjadria aj iní
Janette
17.03.06,08:15
Ďakujem Vám, z celého srdiečka... len ešte posledná otázka, s tým leasingom-zostatkovou sumou. Ja ju tam neuvádzam, lebo to nie je môj majetok-ale leas. spoločnosti. Správne?
Janette
17.03.06,08:52
Tak ako hm?
Kája.
17.03.06,09:43
Pri leasingovom majetku uvádzam do výkazu ZC /istina mínus uplatnené odpisy/ - do riadku dlhodobý hmotný majetok a do záväzkov, zostatok záväzku z istiny voči leasingovej spoločnosti.
tozuma
17.03.06,09:45
U živnostníka nie je podmienka 6 násobok minimálnej mzdy. Tam je iba, že musí mať kladný základ dane. 6 násobok je iba u závislej činnosti.
kojur
17.03.06,10:27
U živnostníka nie je podmienka 6 násobok minimálnej mzdy. Tam je iba, že musí mať kladný základ dane. 6 násobok je iba u závislej činnosti.
Podľa znenia § 33 ods.1 platí tak isto podmienka dosiahnutia zdaniteľných príjmov vo výške aspoň 6 násobku minimálnej mzdy a súčasne vykázania základu dane pre uplatnenie daňového bónusu aj u daňovníka, ktorý má zdaniteľné príjmy podľa § 6 zákona - teda aj pre živnostníka !!!
evina
17.03.06,11:36
Paragraf 33 DB:

1/ Daňovník, ktorý v zdaňovacom období mal zdaniteľné príjmy podľa § 5 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy alebo ktorý mal zdaniteľné príjmy podľa § 6 aspoň vo výške 6-násobku minimálnej mzdy a vykázal základ dane (čiastkový základ dane) z príjmov podľa § 6, môže si uplatniť daňový bonus v sume 6 480 ročne /táto suma platí pre rok 2006, pre rok 2005 je to 5 000 SK na jedno dieťa/ na každé vyživované dieťa žijúce v domácnosti s daňovníkom; prechodný pobyt dieťaťa mimo domácnosti nemá vplyv na uplatnenie tohto daňového bonusu. O sumu daňového bonusu sa znižuje daň.
ondrej1
17.03.06,11:43
Podľa zákona o účt. sa do výkazov uvádza zostatok istiny a výška neuhradených splatných záväzkov z mesačných splátok.