svedok
12.09.13,22:49
Onedlho bude vytýčené pojednávanie vo veci zanedbania vyživovacej povinnosti zo strany otca a ja vystupujem ako svedok. V čase svedeckej výpovede som študovala na VŠ, no práve ma prijali na inú univerzitu v inom meste. Teda potvrdenie o návšteve školy z tej prvej univerzity už nemá výpovednú hodnotu? A je možné zmeniť resp. doplniť výpoveď o listinný dôkaz potvrdenie o návšteve školy z tej, kam práve nastupujem? Môže byť z toho postih? Ďakujem
Lucy121
13.09.13,07:26
Presný výklad TČ zanedbanie povinnej výživy je uvedený v § 207 Trestného zákona (č.300/2005 Z. z.). V čase výpovede ako svedok si bola študentom jednej VŠ, o čom potvrdenie, ako predpokladám, je založené v spise a zmena VŠ nič nemení na tom, že otec bol v tom čase (návšteva prvej VŠ) povinný platiť výživné....potvrdenie z novej VŠ (príp. dodatok svojej výpovede) predlož na doplnenie listinných dôkazov.... prečo by mal byť za doplnenie svedeckej výpovede postih? (nevzťahuje sa to iba v prípade krivej výpovede § 346, krivého obvinenia §345 - ak uvedieš nepravdu o okolnosti, ktorá má podstatný význam pre rozhodnutie, alebo takúto okolnosť zamlčíš alebo kto iného lživo obviní z trestného činu v úmysle privodiť jeho trestné stíhanie)