rudo21
17.03.06,08:58
Vie mi, prosim, niekto poradiť, ako posudzovať z hľadiska dane z prijmu právnickej osoby náklady na školenie, zaškolenie a ubytovanie budúcich pracovníkov, ktorí v čase školenia nemali uzatvorenú pracovnú zmluvu, teda neboli zamestnancami. Stali sa nimi až po ukončení školenia.
Ďakujem.
Tweety
17.03.06,07:59
Vie mi, prosim, niekto poradiť, ako posudzovať z hľadiska dane z prijmu právnickej osoby náklady na školenie, zaškolenie a ubytovanie budúcich pracovníkov, ktorí v čase školenia nemali uzatvorenú pracovnú zmluvu, teda neboli zamestnancami. Stali sa nimi až po ukončení školenia.
Ďakujem.
Sú to nedaňové náklady spoločnosti.:cool:
Zita5
17.03.06,08:01
Vie mi, prosim, niekto poradiť, ako posudzovať z hľadiska dane z prijmu právnickej osoby náklady na školenie, zaškolenie a ubytovanie budúcich pracovníkov, ktorí v čase školenia nemali uzatvorenú pracovnú zmluvu, teda neboli zamestnancami. Stali sa nimi až po ukončení školenia.
Ďakujem.


Podľa môjho názoru môžeš uplatňovať menované výdavky len za zamestnancov a nie za budúcich zemastnancov .

Tieto školenia by sa mali realizovať už pre zamestnancov , ktorí majú pracovnú zmluvu .

Je to nedaňový výdavok .